Policja publikuje wizerunek zbiega, który zabrał broń funkcjonariuszowi i uciekł

5
3127

Trwają intensywne działania ukierunkowane na zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny, który ma do odbycia kilkuletnią karę pozbawienia wolności, m.in. za kradzieże i włamania. Podczas próby podjęcia wobec niego interwencji, 35-latek zaatakował policjantów. Był agresywny, kopał i uderzał, zachowywał się irracjonalnie oraz kompletnie nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Zastosowano chwyty obezwładniające w celu jego zatrzymania. W trakcie użycia tego ŚPB doszło do szarpaniny, podczas której wyrwana została na chwilę broń służbowa i padł jeden strzał. Nikomu nic się nie stało. Następnie mężczyzna oddalił się z miejsca interwencji i jest obecnie poszukiwany przez mundurowych.

 

Policjanci prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie 35-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego poszukiwanego między innymi w związku z kradzieżami i włamaniami, których dokonał wcześniej.

Wczoraj około godziny 12:00 w jednym z budynków mieszkalnych na terenie gminy Nowogrodziec funkcjonariusze chcieli zatrzymać osobę, która decyzją sądu ma do odbycia karę kilku lat pozbawienia wolności.

Interwencja okazała się niebezpieczna, jak to niejednokrotnie bywa podczas policyjnej służby. Mężczyzna bezpośrednio po otwarciu drzwi zaatakował policjantów, był agresywny, nad wyraz pobudzony i nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy.

Zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających w celu jego zatrzymania, ale nie przyniosło to pożądanego rezultatu. Mężczyzna nadal był agresywny i mocno pobudzony, atakował policjantów. Doszło do szarpaniny, w wyniku czego jednemu z funkcjonariuszy została na chwilę wyrwana broń, z której padł jeden strzał. Mężczyzna odrzucił broń, a następnie oddalił się. Nikomu nic się nie stało.

Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Jak zawsze w tego typu przypadkach, został ogłoszony alarm dla jednostki. W poszukiwania włączyli się również policjanci z oddziałów prewencji. Działania te obecnie trwają, zależy nam na jak najszybszym ustaleniu, gdzie znajduje się poszukiwany.

Osoby znające aktualne miejsce pobytu lub posiadające jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w zatrzymaniu mężczyzny, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu tel. 47 8733 200 lub 201.

Przypomnijmy, że każdej osobie, która pomaga ukrywać się przestępcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

-/aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec/-

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here