Maturzyści odebrali świadectwa

0
2007

„Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę” – taka maksyma towarzyszyła uczniom klas maturalnych ZSOiZ w Lwówku Śląskim podczas odbioru świadectw.

 

Za rocznikami, które właśnie kończą szkołę średnią dwa bardzo trudne lata nauki, która stała pod znakiem koronawirusa i idącym za nim obostrzeń. Młodzi ludzi, ale także ich nauczycieli i dyrektorzy szkół z dnia na dzień musieli przystosować się do nowych warunków i zdalnego nauczania. Dziś każdy przyznaje, że nie było to łatwe. Jednak w tych bardzo trudnych warunkach można było zdobywać wiedzę i reprezentować bardzo wysoki poziom. Przykładem są uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Lwówka Śląskiego – Anna Szyndrowska i Damian Grabkowski, ze średnią powyżej 5,5. Ponadto średnią ocen powyżej piątki uzyskali: w Liceum Ogólnokształcącym; Agata Wrzesińska średnia; 5,06 oraz w Technikum Informatycznym: Michał Kucharek; 5,17.

Anna Szyndrowska i Damian Grabkowski

Trudne warunki, z jakimi przyszło się zmierzyć uczniom i nauczycielom dostrzega Pan Andrzej Bielak Dyrektor ZSOiZ w Lwówku Śląskim. – Dla nich to jest nowa sytuacja, z którą się spotkali i której nie wszyscy rozumieją. – mówi Pan Dyrektor, który tłumaczy, iż wszyscy w szkole w tych trudnych czasach starali się jeszcze ciężej pracować, by przygotować młodych ludzi do matury, ale także i do dorosłego życia, które wiąże się z licznymi wyborami i często komicznością rewidowania planów i zamierzeń.

Matura TAK, jest ważnym elementem życia szczególnie jak przyszli do szkoły średniej i do szkoły, która daje im takie poczucie, że przygotuje ich do tej matury. W zeszłym roku brązowa tarcza Perspektyw świadczy o tym, że nauczyciele i uczniowie tutaj dużo pracowali. Mieliśmy bardzo dużo indywidualnych konsultacji, projektów, popołudniowych spotkań. Oprócz tego nauczyciele skoncentrowani byli na tym, żeby przygotować ich na to, że w życiu bywa różnie. Czasami trzeba plany po prostu zmodyfikować, troszeczkę zmienić i trzeba być na to gotowym. – dodaje Pan Bielak.

W piątek 30 czerwca w ZSOiZ w Lwówku Śląskim miało miejsce rozdanie świadectw uczniom ostatnich klas liceum i technikum. Niestety, nie było znanych wszystkich z poprzednich lat wielkich uroczystości. Te zastąpiły spotkania klasowe, w maseczkach z zachowaniem dystansu i „żółwikiem” zamiast uścisków. Ale jak podkreśla dyrekcja placówki najważniejsze jest zdrowie uczniów.

Młodzież w tym wyjątkowym dla nich dniu witał Dyrektor wraz z wychowawcami poszczególnych klas.

W imieniu wszystkich nauczycieli dziękuję Wam bardzo serdecznie za te lata i te chwile spędzone u nas w szkole. Myślę, że będziecie pamiętali o naszej szkole. – mówił Pan Andrzej Bielak – Przed Wami matura, przed Wami studnia, przed Wami praca, przed Wami droga życiowa, którą Wy już będziecie sami kreowali. Proszę pamiętajcie o jednej rzeczy: nigdy nie zapominajcie o tym, że to są Wasze marzenia, że to są Wasze cele i nigdy nie rezygnujcie z nich. Nigdy! I chociaż Wasze drogi różnie mogą się potoczyć pamiętajcie o tym, że to jest Wasze życie i Wasza przyszłość. – dodawał Dyrektor, który złożył uczniom także najserdeczniejsze życzenia:

– Przede wszystkim życzę Wam powodzenia na maturze, życzę Wam powodzenia w życiu osobistym i spełnienia Waszych marzeń. Dziękuję bardzo, dbajcie o siebie i niech Pan Bóg Was prowadzi.

Tegoroczni maturzyści nie mogli liczyć na bezpośrednie pożegnanie od swoich kolegów i koleżanek. Ci nagrali dla nich filmik, który został opublikowany na profilu lwóweckiej szkoły.

Wszystkim uczniom gratulujemy wyników i trzymamy kciuki na maturze. Połamania piór!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here