Zaskakujące oferty w przetargu na remont wiaduktu

4
2453
wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w miejscowości Gryfów Śląski
wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w miejscowości Gryfów Śląski

Ewentualne wyłącznie tego wiaduktu z użytkowania dla wielu mieszkańców i kierowców będzie stanowić spore utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu.

 

 

Istniejący wiadukt powstał w 1963 roku. Jego całkowita długość wynosi ok. 40 metrów, szerokość jezdni 5,6 metra, a szerokość chodników dla pieszych: 2 x 1,80 m. Nośność użytkowa wiaduktu to 30 ton. Ten jednak wymaga pilnego remontu.

Z początkiem marca DSDiK ogłosiła przetarg na roboty budowlane w Gryfowie Śląskim. „Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowych wiaduktu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w km 0+850 nad czynną linią kolejową nr 274 Wrocław Świebodzki – Zgorzelec” – mogliśmy przeczytać w ogłoszeniu.

 

 

Złożone oferty poznaliśmy ostatniego marca. Tych wpłynęło dwie. Firma z mazowieckiego za wykonanie zadania zgodnie ze specyfikacją żąda 5.980.426,07 zł, natomiast konsorcjum firm dolnośląskich remont wycenia na 4.916.938,00 zł. To znacznie poniżej kwoty, jaką na zadanie przeznaczyło DSDiK, które wskazuje, że na to zadanie zarezerwowało 7.494.134,71 zł.

Drogowcy na razie nie informują o planowanej organizacji ruchu na czas remontu. Trudno się jednak spodziewać, by obyło się bez utrudnień. Ewentualne całkowite wyłącznie tego wiaduktu z użytkowania dla wielu mieszkańców regionu i kierowców będzie stanowić spore utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu.

4 KOMENTARZE

  1. To się nazywa cud gospodarczy, firmy zrobiły makao i po makale i teraz Ci u góry kminią jak ta róźnicę ukraść żeby nikt nie wiedział a wszystkim winne firmy które wyceniły uczciwie co za szok !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here