Zarząd Powiatu Lwóweckiego z wotum zaufania i absolutorium

2
970
Zarząd Powiatu Lwóweckiego /fot.: 2018 rok. Lwówecki.info/

Rok 2020 z pewnością zostanie zapamiętany jako wyjątkowy. Pandemia koronawirusa i jej konsekwencje diametralnie zmieniły naszą sytuację społeczną, gospodarczą, a nawet rodzinną. Ucierpieli przedsiębiorcy z wielu branż, ale pandemia odbiła się także na samorządach, które musiały zmagać się z licznymi ograniczeniami, trudnościami w realizacji zadań, czy nieprzewidzianymi wcześniej wydatkami. W tym trudnym okresie jedne samorządy radziły sobie lepiej, inne gorzej.

 

Dla władz Powiatu Lwóweckiego rok 2020 był wyjątkowy również z powodu realizacji szeregu inwestycji, w tym dwóch wielkich przedsięwzięć, jakimi były przebudowa trzeciego bloku budynku w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich i utworzenie w nim komfortowego internatu oraz nowoczesnych pracowni, a także przebudowa i rozbudowa budynku szpitala na potrzeby bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni.

Działalność władz Powiatu Lwóweckiego, Pana Starosty oraz całego Zarządu została doceniona przez radnych podczas ostatniej w czerwcu sesji Rady Powiatu Lwóweckiego, która odbyła się w ubiegły piątek. To wówczas radni wysłuchali raportu o stanie powiatu za rok 2020 i to wówczas po dyskusji, w głosowaniu radni udzielili Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium.

Wątpliwości, jak głosować nie miała Pani Małgorzata Szczepańska Przewodnicząca Rady Powiatu Lwóweckiego: „Głosowałam zarówno za wotum zaufania, jak i absolutorium. Mam w pamięci ciężki, wyjątkowy rok 2020 oraz mizerię finansową, z jaką borykają się samorządy. Tym bardziej doceniam determinację Zarządu w zdobywaniu środków zewnętrznych. Zarząd Powiatu dba o oświatę i służbę zdrowia. To dla mnie bardzo ważne”. – tłumaczy Pani Przewodnicząca.

Zadowolenia z pozytywnej oceny działalności Zarządu Powiatu nie kryje Pan Starosta Lwówecki Pan Daniel Koko: „W imieniu Zarządu Powiatu Lwóweckiego dziękuję wszystkim radnym Powiatu Lwóweckiego oraz jego mieszkańcom za udzielenie zaufania, co do naszej pracy i zarządzania Powiatem. To był bardzo trudny rok nie tylko dla Powiatu Lwóweckiego, ale dla całego kraju i świata. Zderzyliśmy się z wieloma problemami, które były dla nas zupełnie nowe. Mimo wszystko udało się szczęśliwie zrealizować zaplanowane działania oraz dokończyć dwie wielkie inwestycje, jakimi były przebudowa szpitala powiatowego w Lwówku Śląskim oraz rewitalizacja budynku internatu w ZSET w Rakowicach Wielkich. Dziękuję za konstruktywne opinie czy uwagi płynące ze strony mieszkańców, które pomagają nam lepiej wykonywać naszą pracę na rzecz Powiatu Lwóweckiego.” – mówi Pan Daniel Koko, który przyznaje, iż Zarząd Powiatu z optymizmem patrzy w przyszłość i podejmuje kolejne ważne dla mieszkańców działania:

Przed nami wszystkimi – Zarządem i Radą Powiatu pozostaje wciąż wiele wyzwań i trudnych decyzji do podjęcia. Najważniejsze ciągle pozostają takie tematy, jak poprawa dróg w powiecie, nakłady finansowe na służbę zdrowia czy szkolnictwo powiatowe. Czeka nas realizacja takich zadań, jak przebudowa mostu w Mlądzu, dróg powiatowych na odcinkach Chmielno-Zbylutów – Skorzynice, Pokrzywnik-Pasiecznik oraz dokończenie remontu drogi powiatowej przy ul. Wojska Polskiego w Gryfowie Śląskim.
Trwają również prace modernizacyjne parkingu przy Starostwie Powiatowym, w ramach których, mamy nadzieję, że zaczniemy realizację budowy windy zewnętrznej z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnościami. Czekają nas również prace modernizacyjne szpitala powiatowego w części gryfowskiej oraz budynku szkolnego w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim, jak również wiele innych potrzebnych inwestycji.” – wymienia jednym tchem Pan Starosta Lwówecki, który zapewnia, iż wszystko, co robi Zarząd Powiatu robi z myślą o poprawie bytu mieszkańców, jak i gości odwiedzających powiat lwówecki.

2 KOMENTARZE

  1. Chwalić siebie z waszych rezultatów to nie pasuje ,są od tego mieszkańcy Lwówka i Gmin co mogą się wypowiedzić co do waszych sukcesów i kto się do nich przyczynił ,jesteście od tego żeby coś robić, po to was wybrano.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here