Zapraszamy na X Przegląd Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych

1
424

Od początku istnienia niezmiennie celem Przeglądu jest przełamanie stereotypów w stosunku do osób niepełnosprawnych panujących wśród osób zdrowych, uwrażliwianie na potrzeby osób niepełnosprawnych. Pokazanie ich mocnych stron. Niwelowanie barier w uczestniczeniu w życiu społecznym oraz dobra zabawa.

 

 

Już w najbliższy czwartek, 23 listopada 2023 roku zapraszamy wszystkich serdecznie do Pałacu Brunów, gdzie odbędzie się Jubileuszowy X Przegląd Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych. Początek wydarzenia o godzinie 10:00

Przegląd tradycyjnie już rozpocznie występ zespołu „Debiut” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno– Wychowawczego w Lwówku Śląskim.

Na scenie wystąpią artyści z Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach, czyli składająca się z uczniów klas I-V grupa teatralna „Na jednej nodze”.

Zaprezentuje się także powstała w 1990 roku grupa teatralna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lubaniu, która każdego roku prezentuje swoje zdolności teatralne podczas apeli i uroczystości szkolnych, przeglądów piosenki nieprzetartego szlaku na deskach MDK w Lubaniu oraz na różnych przeglądach twórczości artystycznej.

Swoje umiejętności pokażą wspaniale potrafiący wczuwać się w odgrywane role teatralne artyści z Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Wystąpią chłopcy z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach.

Zaprezentuje się również Grupa pod nazwa ”Guzik z Pętelką” z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu.

Zobaczymy obchodzącą dwudziestolecie swojej działalności grupę z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Wałbrzychu.

Swoje umiejętności zademonstruje występująca z sukcesami na różnych scenach grupa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Wojcieszowie.

Nie zabraknie także gospodarzy, czyli działającej od 2019 roku grupy teatralnej „Fantazja” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno– Wychowawczego w Lwówku Śląskim.

A także grupy tanecznej „Pasjonatki” Specjalnego Ośrodka Szkolno– Wychowawczego w Lwówku Śląskim.

Organizatorami Przeglądu Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych jest Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice” oraz Zespół Placówek Edukacyjno– Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

Współorganizatorami Lwówecki Ośrodek Kultury, Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim i Pałac Brunów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Lwóweckiego – Daniel Koko oraz Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski – Mariola Szczęsna.

Patronat medialny Lwówecki.info

1 KOMENTARZ

  1. A gdzie podziało się nielestno kiedyś chlubą dps i powiatu. Czy to co było należy wymazać zniszczyć, wymazać vw imię czego, chyba chorej zawiści. Szkoda, wielka szkoda Pani dyrektor.ale młodzi tak mają ja, ja poza tym nikt.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here