Zapłacił podrobionym banknotem- jest areszt dla 39- letniego recydywisty

0
1230

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który 11 października 2021 roku w jednym ze sklepów na terenie Lwówka Śląskiego wprowadził w obieg podrobiony banknot 50 złotowy poprzez dokonanie zapłaty za zakupy. 39- latek w przeszłości dopuścił się podobnego czynu za co był skazany prawomocnym wyrokiem Sądu. 18 października br. Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy.

 

11 października 2021 roku Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w jednym ze sklepów na terenie Lwówka Śląskiego dokonał zakupów, za które zapłacił prawdopodobnie podrobionym banknotem o nominale 50 złotych.

Mundurowi w tej sprawie wszczęli śledztwo i zabezpieczyli podrobiony banknot.

Po dokładnej analizie kryminalni ustalili i zatrzymali 39-letniego mieszkańca Lwówka Śląskiego odpowiedzialnego za oszustwo. W wyniku wnikliwej pracy śledczych zatrzymany usłyszał zarzuty puszczenia w obieg podrobionego banknotu oraz usiłowania oszustwa poprzez osiągnięcie korzyści majątkowej doprowadzając inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Ponadto mężczyzna działał w okresie powrotu do przestępstwa tzw. recydywy.

Po przedstawieniu zarzutów, wobec 39- latka, prokurator zwrócił się z wnioskiem do sądu, o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją mężczyzna spędzą za kratami aresztu najbliższe trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here