Zapłacił fałszywym banknotem. To kolejny taki przypadek!

0
674

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 31- latkowi, który próbował w sklepie zapłacić fałszywym banknotem i usiłował zniszczyć kamerę monitoringu miejskiego.

 

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który rzucał kamieniami w kamerę miejskiego monitoringu. Mężczyzna wpadł po tym, jak w sklepie papierniczym dokonał zakupów płacąc banknotem z napisem “SOUVENIR”. Zdarzenie miało miejsce w Lubaniu.

„Policjanci końcem sierpnia br. przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od pracownika instytucji publicznej mającej swoją siedzibę w Lubaniu. Z poczynionych ustaleń wynikało, iż n.n mężczyzna rzucał kamieniami w kamerę monitoringu miejskiego usytuowaną na budynku. Zajście to zostało nagrane, a następnie przekazane policji. Na szczęście kamery monitoringu nie uległy zniszczeniu.” – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz- Rodzeń z lubańskiej policji, która przyznaje, iż podejrzany wpadł na kolejnym przestępstwie.

„Końcem października br. udał się do sklepu papierniczego mieszczącego się na terenie miasta, gdzie dokonał zakupy wprowadzając w obieg ” fałszywy” środek płatniczy o nominale 200 zł. Sprzedawca przyjął banknot od oszusta i dopiero podczas podliczania utargu dziennego stwierdził, że banknot jest “fałszywy”.”– dodaje policjantka.

Wezwani na miejsce mundurowi zabezpieczyli nominał i udali się w teren za sprawcą oszustwa. Na jednej z ulic w centrum miasta dokonali oni zatrzymania 31- latka. Ten podczas przesłuchania przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Teraz odpowie przed sądem za usiłowanie zniszczenie mienia oraz oszustwo, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Warto zaznaczyć, iż to już druga osoba zatrzymana przez lubańskich policjantów, która płaciła w sklepie fałszywym banknotem. Warto o tym pamiętać przyjmując gotówkę i zwracać uwagę na jakość papieru i oznaczenia na banknotach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here