Zapłacił za zakupy banknotem z napisem “Souvenir”

0
1443

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sklepach na terenie miasta Lubania zapłacił za towar imitacją banknotu z napisem “souvenir” o nominale 200 złotych. 61- latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

20 października br. dyżurny lubańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w jednym z marketów na terenie Lubania dokonał zakupów, za które zapłacił prawdopodobnie “fałszywym” banknotem o nominale 200 złotych a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego będący w pobliżu marketu zatrzymali podejrzanego w tej sprawie mężczyznę.

czytaj: Uwaga na banknoty prezentowe

Jak ustalono, w trakcie prowadzonych czynności mężczyzna ten próbował kilka minut wcześniej zapłacić “fałszywym” środkiem płatniczym również w kiosku ruchu. Banknoty zostały zabezpieczone a 61- latek usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa poprzez osiągnięcie korzyści majątkowej doprowadzając inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here