Zaparkowała po mistrzowsku

12
2745
zdjęcie nadesłane przez czytelników

Jak widać problem z parkowaniem w Lwówku Śląskim da się dostrzec nie tylko w centrum miasta. Z jednej strony to ewidentny brak miejsc, z drugiej aż trudno nie odnieść wrażenia, że to pobłażliwość, takie przymykanie oczu przez służby miejskie.

 

Niewłaściwe parkowanie, blokowanie wyjazdów utrudnia innym kierowcom poruszanie się po drogach i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. W przypadku nagłej sytuacji, takiej jak pożar czy konieczność dojazdu pogotowia, blokujący wyjazd samochód może opóźnić lub uniemożliwić ewakuację lub dostęp służbom ratunkowym. Ponadto parkowanie w miejscu, które blokuje innym kierowcom wyjazd, prowadzi do utrudnień w ruchu drogowym. Inni kierowcy mogą być zmuszeni czekać na możliwość opuszczenia miejsca parkingowego. Co więcej zachowanie się w sposób nieprzepisowy i blokowanie innych kierowców może wywoływać frustrację i gniew.

Wczoraj do redakcji Lwówecki.info wpłynęła kolejna prośba poirytowanych mieszkańców, którym takie mistrzowskie parkowanie utrudnia życie.

 

 

Pani zaparkowała auto na wjeździe do mojego miejsca pracy i czekaliśmy na nią 30 minut. – pisze nasza czytelniczka, która wskazuje, iż w tym czasie do firmy przyjechało dwóch dostawców z paletami a wjazd na parking był zablokowany.

W naszym odczuciu problemu z parkowaniem w Lwówku Śląskim nie da się rozwiązać w tej kadencji. Możemy jedynie apelować o wzajemny szacunek do kierowców, o szanowanie innych uczestników ruchu drogowego, w tym pamiętanie w szczególności o pieszych.

12 KOMENTARZE

  • nie powiem jakie służby mundurowe jadą i chyba dlatego źle zaparkowanych aut. Polecam komendantom wysłać swych ludzi na piechotę, gwarantuję że więcej zobaczą
   Widział ktoś ostatnio lub kiedykolwiek pieszy partol?

  • Adrianku, zobacz zdjęcia rynku Lwówka z lat 90 i teraz. Zaskoczę cię jest teraz więcej mimo zamknięcia 1/4 Palcu Wolności. Powstały nowe miejsca i parkowanie nie równoległe ale prostopadłe dlatego jest więcej miejsc. Oczywiście nie wiesz że powstał parking na 40 samochodów przy Rynku, naprzeciw szpitala.

   • Ale ludzie przyjezdni nie wiedza ze maja parking na 40 samochodów ( w większości zajętych przez mieszkańców i odwiedzających w szpitalu), widzą tylko pusty wielki plac betonowy na którym nic się nie dzieje!!!

     • To po co go było robić jak na nim się nic nie dzieje ?????? A duży parking jest schowany za budynkami i jadąc prze miasto nie za bardzo go widać, i nie każdy myśli żeby wjechać między bloki i go szukać.

 1. Dzisiaj na wylocie ulicy ogrodowej stoi auto na całej szerokości chodnika, ludzie muszą wychodzić na ulicę żeby przejść dalej, jedzie straż miejska i co i nic jedzie sobie dalej . Tak jest tam prawie codziennie no ale widać niektórym wolno wszystko.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here