Na Jeziorze Pilchowickim topił się mężczyzna

0
2118
zdjęcie poglądowe

Dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i patrol policji zostali zadysponowani by ratować mężczyznę, który się topił.

 

Osoby będący nad brzegiem Jeziora Pilchowickiego widząc topiącego się mężczyznę bez wahania wezwały pomoc. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz OSP KSRG w Pilchowicach a także zespół ratownictwa medycznego i patrol lwóweckiej policji.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 12 sierpnia 2022 roku. Pierwsi na miejsce dotarli wyposażeni w ponton druhowie z Pilchowic. Już wówczas okazało się, że mężczyzna poradził sobie i sam wyszedł z wody.

OSP Pilchowice straż pożarna

Przybyli by wyjaśnić okoliczności zdarzenia lwóweccy policjanci przebadali 35- latka pod kątem trzeźwości. Jak tłumaczy p.o. oficera prasowego KPP w Lwówku Śląskim okazało się, iż mężczyzna kąpał się będąc pod wpływem alkoholu, za co zostanie ukarany mandatem.

Przypominamy, iż nad Jeziorem w Pilchowicach obowiązuje zakaz kąpieli. Ponadto woda w zbiorniku do krystalicznie czystych też nie należy, znajdują się w niej sinice i zielenice, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka.

czytaj: Zakwitła woda na Jeziorze Pilchowickim. WIDEO

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here