Zalane ulice

8
14028

Wystarczyła zaledwie chwila deszczu, żeby ulice zostały zalane. Studzienki nie nadążają odbierać wody, a wręcz przeciwnie, wyrzucają ją z sieci na zewnątrz.

 

 

Po raz kolejny dramat rozegrał się dziś na ulicach Świeradowa- Zdroju. W czwartek, 17 sierpnia 2023 roku nad uzdrowiskowym miasteczkiem przeszła ulewa, która ulice zmieniła w jeziora. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały odbierać wody. Ciśnienie w sieci kanalizacyjnej było tak duże, iż pokrywy studzienek zaczęły się unosić, a z wnętrza sieci tryskały „świeradowskie gejzery”, czyli cała zawartość sieci wyrzucana była na ulicę.

Widok przerażający i trudny do wyobrażenia sobie w nowoczesnym, turystycznym mieście. Aczkolwiek tu na Pogórzu Izerskim, to nic dziwnego, mieszkańcy do takich sytuacji są już przyzwyczajeni. Zupełnie inaczej jest z turystami, oni chwilami mogą przecierać oczy ze zdziwienia.

 

 

Na ulicach rozstawiane są specjalne płotki, żeby kierowcy nie wjechali w naruszone studzienki.

Synoptycy nie maja dla nas dobrych wiadomości. Taka niespokojna aura towarzyszyć nam może jeszcze przez kilka najbliższych dni.

8 KOMENTARZE

  1. Winą Rolka jest to że od 16 lat nic w tej sprawie nie zrobił. Opady nawalne były w górach, są i będą jeszcze większe. I jak się miasto zabetonowało( zdaniem mieszkańców) albo rozwinęło turystycznie ( wg . Rolka) to trzeba do tego dopasować infrastrukturę wodno- kanalizacyjną. Ot co . Są miasta w Polsce , które budują drugą nitkę burzówki w odpowiedzi na zmiany klimatu. A u nas nikt nawet nie rozdzielił burzówki od kanalizy, dalej w 75 % woda opadowa włączona jest do kanalizacji. Jak za Niemca. W innych miastach zalewa, ale studzienki nie podskakują do góry. I to jest wina Złotoustego, bo w 16 lat można było zmniejszyć ilość nieruchomości zrzucających wodę do kanalizacji co najmniej o połowę. A on nic w tej kwestii nie zrobił. Tylko wysługiwał się deweloperom z dużych miast. Z tego też powodu , najbogatsza gmina w regionie nie ma nawet żłobka, mieszkań czy wypłat za kopciuchy. Czas na zmiany. Potrzebujemy gospodarza, a nie celebrytę. Może jakaś partia Rolka weźmie? Kłamać umie jak z nut! Nadaje się!

    • “W innych miastach zalewa, ale studzienki nie podskakują do góry.” I tu się mylisz. Wystarczy wpisać w google hasło wybijające studzienki i będziesz miał przekrój przez całą Polskę. Oczywiście Świeradowa najwięcej ale to zasługa naszego wybitnego i jakże wykształconego reportera

  2. Do Świeradowianki, ktokolwiek to jest czyli : żona, siostra , kuzynka , teściowa Rolka lub inny zaniepokojony członek jego rodziny. To oprócz wybijających studzienek, to poza tym się ze wszystkim sie ze mną zgadzasz? Popytajcie Rolka, bo mam wrażenie, że w rodzinie tak samo kłamie i dziecinnie się usprawiedliwia, jak na sesjach. Ale rozumiem, jednak za te swoje kłamstwa 250 tyś. rocznie przynosi do domu, to można oko przymknąć na małe niedogodności. A co do wybitnego i wykształconego repertera powiem jedno : oczy nam wszystkim otworzył na te zaniedbania Rolka. I to jest Jego zasługa, tak jak tzw. “zasługi” Rolka wpisałem we wcześniejszym poście. Proponuję sprawdzić w Google, czy przy tych wybijających studzienkach w Polsce ktoś jeszcze 16-17 lat był burmistrzem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here