Zakończyła się modernizacja drogi powiatowej Lwówek Śląski – Sobota

12
853

Każdy, kto miał okazję jeszcze kilka miesięcy temu podróżować drogą powiatową pomiędzy Lwówkiem Śląskim a Sobotą doskonale wie, jak zła nawierzchnia była na tej drodze.

 

 

W 2019 roku, na początku kadencji obecnego Zarządu Powiatu Lwóweckiego przeprowadzono remont 2.600 metrów drogi powiatowej Lwówek Śląski – Sobota. Był to odcinek od skrzyżowania z DW 364 w Lwówku Śląskim w kierunku Soboty. Już wówczas Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki zapowiadał, że dołoży wszelkich starań, by jeszcze w tej kadencji zrealizować drugi etap, zmodernizować drogę aż do Soboty. I … słowa dotrzymał.

Jeszcze nie tak dawno temu podróż pomiędzy Lwówkiem Śląskim a Sobotą szczególnie dla osób, które codziennie były zmuszone, do podróżowania tą drogą była koszmarem. Nierówności nawierzchni stanowiły poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dziś to już przeszłość.

W czwartek, 28 września 2023 roku dokonano odbioru drugiego etapu modernizacji drogi doprowadzając nowy asfalt do samej wsi. W ramach zadania zmodernizowano odcinek o długości 3,356 km.

Warto dodać, iż już za kilka dni powinien zakończyć się II etap modernizacji drogi  Pławna – Marczów. Powiat ogłosił już przetarg na remont drogi Pilchowice – Radomice. W przygotowaniu do przetargu jest modernizacja drogi we Włodzicach.


12 KOMENTARZE

 1. Jeszcze nie tak dawno temu podróż pomiędzy Lwówkiem Śląskim a skrzyzowaniem Wleń-Golejów szczególnie dla osób, które codziennie były zmuszone, do podróżowania tą drogą była koszmarem. Nierówności nawierzchni stanowiły poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dziś to już przeszłość.

  ciekawe kiedy przeczytam takie coś o DUKCIE (bo drogą tego nazwać nie sposób) w Mojeszu i połowie Pławnej???? Chyba nie dożyję.
  Ale najlepiej udawać ,że jest o.k.Zapraszam na przejażdżkę tym duktem.

 2. Czemu we Lwówku drogi robią co raz to węższe? Ja nie ogarniam jest możliwość zrobić chodź 0,5 m szerszą z obu stron to nie, lepiej zmniejszyć XD.A potem jedziesz np. Za ciągnikiem pół drogi bo jedzie prawie środkiem.

 3. Super ze zrobiona ale niech teras policja czesto jezdzi bo jezdza jak debile nie dawno na zakrecie na dworku facet lecial i znalas sie na moim pasie jak jechslem z kierunku soboty byla by czoluwka dobze ze jechalem wolno i zachamowalem

 4. Koszmarów drogowych w gminie a nawet powiecie lwóweckim nie brakuje. Sasiadujemy z powiatem bolesławieckim a szczególnie gminą Warta Bolesławiecka i wstydzę się przyznać skąd jestem bo oni po naszych drogach też jeżdżą.

 5. Kto odbierał te prace?
  Firma która kładła ten asfalt chyba się uczyła obsługi rozściełacza i walca drogowego.
  Takie babole jakie tam są to nie do wiary!
  Widać ślady kół po walcowaniu!
  Łączenia tak wyczuwalne, coś jak by każdą następną ciężarówką kierowcy długo cofali i końcówka masy w rozścielaczu stygła i stąd nierówności.
  Ja bym tych prac nie podpisał.
  Droga ta nie wytrzyma pięciu lat .

 6. Pobocze utwardzone podobnie jak w Kotliskach….grysem. Zaraz od ciężkich ciężarówek i maszyn rolniczych pobocze zacznie się kruszyć, pojawią się dziury i znów przetarg, kasa, kółko się kręci. Zamiast raz porządnie zrobić, wylać porządne, utwardzone pobocze. Ktoś z powiatu powinien tego dopilnować. Kto odbiera takie drogi, kto zaakceptował projekt?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here