Warto interweniować

2
3400
fot.: PGW Wody Polskie

Po raz kolejny udowadniamy, iż warto interweniować. Nawet rzeczy, które początkowo wydają się niemożliwe do realizacji, w końcu udaje się zrealizować.

 

Taką rzeczą niemożliwą jeszcze kilka dni temu wydawało się być posprzątanie koryta potoku w Pławnej Dolnej. Z wyjaśnień mieszkańców wynikało, że góra śmieci, która nagromadziła się przy jednym z mostków zalega tu od ubiegłorocznej powodzi.

Po zgłoszeniu od mieszkańców z prośbą o interwencję redakcja Lwówecki.info zwróciła się do PGW Wody Polskie. Te już na początku wstępnie deklarowały, że pracownicy lwóweckiego oddziału udadzą się na miejsce, żeby zobaczyć jak to wygląda i uporządkują teren, jednak później stwierdziły, że kwestia usunięcia odpadów widocznych na zdjęciu nie leży w gestii PGW WP, a właściciela mostu.”. Tuż przed weekendem otrzymaliśmy kolejną wiadomość w sprawie.

„Informuję, że służby Wód Polskich usunęły odpady znajdujące się w korycie potoku Srebrna w rejonie mostku w miejscowości Pławna Dolna.” – pisze Jarosław Garbacz Kierownik Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i przesyła zdjęcie potwierdzające uprzątnięcie odpadów.

Brawo!

fot.: PGW Wody Polskie

2 KOMENTARZE

  1. Pewnie, że brawo…ale może mieszkańcy zaczną bardziej dbać o rzeczkę, z którą graniczą ich domostwa. Aż wstyd co się tam dzieje. Każdy może pisać ale może warto się zastanowić nas swoim postępowaniem drodzy mieszkańcy.

    Tv, pralki, butelki, opony, gruz remontowanych domów i wiele innych ciekawych odpadow samych do rzeki nie wpadło.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here