Powiat Lwówecki zmodernizuje drogę Lwówek Śląski – Sobota

9
1013
Daniel Koko Starosta Lwówecki.

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali latami. Wreszcie starania o pozyskanie środków przyniosły zamierzony efekt. Blisko 2 miliony złotych pomogą w modernizacji zniszczonej nawierzchni.

 

W 2019 roku, na początku kadencji obecnego Zarządu udało się przeprowadzić remont 2.600 metrów drogi Lwówek Śląski – Sobota. Był to odcinek od skrzyżowania w Lwówku Śląskim w kierunku Soboty. Środki pochodziły z Funduszu Dróg Samorządowych. Teraz staraniami władz Powiatu pozyskano dofinansowanie na kontynuację modernizacji.

– Złożyliśmy wniosek do Polskiego Ładu, Programu Inwestycji Strategicznych dla samorządów, w których działały państwowe gospodarstwa rolne. Pozyskaliśmy blisko 2 miliony złotych na dalszą część tej drogi. – mówi Starosta Daniel Koko, który wyjaśnia, iż środki te winny pozwolić na modernizację drogi od zakończenia tamtego wyremontowanego odcinka aż do skrzyżowania w miejscowości Sobota wraz z modernizacją krzyżówki.

Władze Powiatu spodziewając się, że któryś ze składanych wniosków do tego rządowego programu uzyska akceptację przystąpiły już do sporządzania dokumentacji projektowej.

– W tej chwili czekamy na efekty pracy projektanta i mam nadzieję, że już niebawem będziemy mieli kompletną dokumentację i w tym momencie będziemy się szykowali do postępowania przetargowego. Będziemy to chcieli zrobić oczywiście jak najszybciej, ale w tej chwili trudno mi powiedzieć, czy wyrobimy się jeszcze w tym roku żeby zrobić tę drogę, czy zostanie przesunięta na przyszły rok. – dodaje Starosta Lwówecki, który zapewnia, iż zależy mu na jak najszybszej realizacji tej ważnej dla mieszkańców inwestycji.

Powiat Lwówecki – Modernizacja drogi powiatowej 2509D Lwówek Śląski – Sobota od km 2+680-6+036 tj. (3,356 km), kwota: 1.890.500,00 zł.

Zobacz, na co środki pozyskały: Gmina Lwówek Śląski, Gmina Gryfów Śląski, Gmina Lubomierz i Gmina Wleń.

9 KOMENTARZE

  1. Droga Lwowek – Gryfów, w miejscowosci Płóczki już się sypią krawędzie, bo nie zrobiono prawidlowo poboczy. Starosta jeździ i nie widzi prawej strony w kierunku Lwówka? Potrzebna szybka interwencja bo przed zakończeniem kadencji bedzie znaczenie gorzej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here