Zakazowiec z dragami zatrzymany w Mirsku

4
1541

38- latek nic sobie nie robił, z tego, iż posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co więcej w samochodzie policjanci podczas kontroli znaleźli substancje niedozwolone.

 

Policjanci z powiatu lwóweckiego prowadzą systematycznie działania, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas jednego z patroli gryfowscy funkcjonariusze zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe w południe na ulicy Wojska Polskiego w Mirsku. Mundurowi z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fiatem Toro.

– Podczas policyjnej weryfikacji okazało się, że 38-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do grudnia 2025 roku. Dalsze ustalenia policjantów wykazały, że mieszkaniec powiatu lubańskiego posiada przy sobie środki odurzające w postaci metamfetaminy. – wyjaśnia sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Mężczyzna odpowie teraz przed sadem.

– Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym, pomimo orzeczonego zakazu sądowego to przestępstwo, zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności, oraz wysoką grzywną. Dodatkowo w takiej sytuacji, sąd orzeka także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15. – dodaje policjantka.

Ponadto za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here