Zakażenia już w trzech gminach powiatu

11
3527

Niestety, w ostatnich dniach wzrasta liczba osób zakażonych COVID-19 w powiecie lwóweckim. Aktywne przypadki zakażeń potwierdzono już w trzech gminach naszego powiatu.

 

Wczoraj w kraju odnotowany został rekordowy przyrost zakażeń – 1.136 przypadków, w tym na terenie Dolnego Śląska aż 58 zakażeń. Dziś padł kolejny niechlubny rekord!

Mamy 1587 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (295), małopolskiego (241), kujawsko-pomorskiego (162), pomorskiego (128), śląskiego (126), warmińsko-mazurskiego (87), wielkopolskiego (84), łódzkiego (78), zachodniopomorskiego (61), lubelskiego (59), podkarpackiego (55), podlaskiego (54), dolnośląskiego (52), świętokrzyskiego (52), opolskiego (38) i lubuskiego (15). – poinformowało Ministerstwo Zdrowia, które przekazało także informację o zgonach:

Z przykrością informujemy o śmierci 23 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M Siedlce, 52-M Kraków, 86-K Kędzierzyn-Koźle, 67-K Elbląg, 82-M Biłgoraj, 79-K Lublin, 90-K, 86-K, 90-M, 74-M, 81-M, 80-K Zgierz, 68-K Bełchatów, 73-M, 60-K, 44-M, 51-M, 68-M Poznań, 94-M Tychy, 82-M Świętochłowice, 60-M Racibórz, 70-K Ostróda (mieszkanka woj. pomorskiego), 83-M Gdynia. Większość osób miała choroby współistniejące.

 

Na Dolnym Śląsku mamy dziś 52 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, jaworskiego, kłodzkiego, lubińskiego, lwóweckiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. – poinformował Wojewoda

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 4890. Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w województwie dolnośląskim: 3901.

 

Koronawirus nie omija naszego powiatu. Na szczęście nie mamy tu większych ognisk zakażeń. Niemniej tak wczoraj, jak i dziś potwierdzono kolejne zakażenia. Dziś mamy 64 przypadek zakażenia na naszym terenie.

Od początku epidemii koronawirusem zakażonych zostało:
32 mieszkańców gminy Lwówek Śląski – 29 osób wyzdrowiało, jedna osoba zmarła
12 mieszkańców gminy Wleń – wszyscy wyzdrowieli
10 mieszkańców gminy Mirsk – 7 osób wyzdrowiało, 2 zmarły
5 mieszkańców gminy Lubomierz – wszyscy wyzdrowieli
5 mieszkańców gminy Gryfów Śląski – 4 osoby wyzdrowiały

Jak podają władze Powiatu Lwóweckiego mamy obecnie 4 aktywne przypadki zakażenia koronawirusem i są to dwie osoby z terenu gminy Lwówek Śląski oraz po jednej osobie z terenu gminy Mirsk i gminy Gryfów Śląski.

11 KOMENTARZE

  1. No popatrz Pan i przewidzieli to już na wiosnę i to nie tylko w naszej pięknej Wolsce. Dziwna zbieżność z początkiem sezonu grypy i przeziębień. W listopadzie napiszą o setkach tysiącach dziennych zachorowań. A lekarze nie pracują tak tylko przypadkiem boksie boją.

  2. Przestańcie wymądrzać się, co drugi głupek ma coś do powiedzenia na temat covid-19,jest mądrzejszy od lekarzy.Co powiecie tym rodzinom, którym umarli najbliżsi, a mogliby jeszcze żyć, a umierają, bo tacy idioci nie zachowują zasad.Byłam w gabinecie prywatnym i tam przestrzegają zasady, dezynfekują, zakładają fartuchy jednorazowe, bo lekarze też chorują.Dlaczego Chińczycy uporali się z chorobą? Bo była tam dyscyplina, a u nas każdy ma coś do powiedzenia. Opamiętajcie się.Każdy jest coś winien: a to PIS, a to sąsiad, a to jeszcze ktoś, tylko nie JA.

  3. Bywam ostatnio u stomatologa,, pilne!!!! ,,
    Nie zauważam żadnej zmiany… Są… , oprócz

    U progu STRASZNY RYGOR, ale jak przejdziesz metr dalej, tak… metr dalej, zanika wszystko!… Ściema, a nas to kosztuje! Cena z kosmosu!! UWAŻAM, że korzystamy z kubeczka poprzedniego pacjenta! (obserwuję to BARDZO!!!! Jest to dla mnie bardzo ważne ) Będąc tam, przeżywam to! Co za syf za ogromną cenę która muszę zapłacić !!! WSTYDŹCIE się STOMATOLODZY…

  4. Ten cały kowid nie jest tak groźny jak go przedstawiają, nie trzeba być lekarzem,żeby to wiedzieć, wystarczy przyjrzeć się statystyce. Ciemny lud jak ta nieważna łyka wszystko i trzęsie porami. Dziennie umiera około 1000 ludzi w Polsce , na kovid od początku 2200 w tym większość ludzi starych schorowanych , którzy i tak prawdopodobnie wkrótce by umarli. Po za tym nie wiemy czy powodem śmierci tych 2200 osób był na pewno ten wirus.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here