Kto usunął zator na rzece Bóbr?

10
2162
fot.: Gmina Lwówek Śląski

Jeżeli komuś się wydaje, że to Wody Polskie podjęły się uprzątnięcia połamanych gałęzi, konarów i drzew tworzących zator na rzece Bóbr w Lwówku Śląskim, to jest w dużym błędzie.

 

 

Niemal po każdej większej ulewie i wezbraniu wód w na rzece Bóbr pojawiają się zatory powstałe z naniesionych gałęzi, konarów, drzew i zwykłych śmieci. Jednym z takich miejsc, gdzie bardzo często dochodzi do zatoru jest odcinek rzeki przy moście prowadzącym na Rodzinne Ogrody Działkowe Wyzwolenie w Lwówku Śląskim.

Filary tego mostu zatrzymują wszystko, co niesie rzeka. Niesione wzdłuż rzeki kłody drzew, opierają się o filary mostu, powodując piętrzenie się wody i zagrażając konstrukcji mostu. Na takie zagrożenie powstałe w tym miejscu niejednokrotnie redakcja Lwówecki.info zwracała uwagę.

Tym razem do działań przystąpiła Gmina Lwówek Śląski. W dniu 13 maja br. Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego z pomocą strażaków z OSP Kotliska, przystąpił do akcji przy kładce prowadzącej na działki – ul. Rzeczna w Lwówku Śląskim.

– Do pozbycia się zatoru powstałego głównie z połamanych gałęzi, konarów i drzew, wykorzystany został m.in. nowy ponton zakupiony z gminnych środków. Dzięki efektywnej pracy, udało się usunąć niebezpieczną zaporę na rzece. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kotlisk. – wskazuje na stronie magistratu Burmistrz Dawid Kobiałka.

10 KOMENTARZE

  1. Straż do zatoru na rzece wyjechała bo wiedzieli o tym z tydzień wcześniej ale jak na wiosce już coś się dzieje lub w okolicy to cisza nie wyjeżdżają to wszystko jest robione na pokaz szkoda słów na naszą straż …

      • Tu chodzi o pieniądze które są wkładane w daną jednostkę te pieniądze i sprzęt mogły być przekazane do jednostek które naprawdę są sprawni działają prężnie i mają bardzo wysoką frekwencję wyjazdową a u nas w kotliskach myślę że ponad 50% to akcje na które nawet nie wyjechali

  2. Zejdę trochę z tematu ale czy Redakcja mogłaby podjąć temat stanu mostu prowadzącego na Rodzinne Ogrody Działkowe Wyzwolenie. Spróchniałe, dziurawe , sterczące deski stwarzają duże niebezpieczeństwo dla ludzi którzy po nim chodzą a jest tych osób dużo. Kto jest odpowiedzialny za dbanie o właściwy stan mostu i kiedy zostanie naprawiony bo to, że powinno nastąpić to w krótkim czasie myślę przyzna mi rację każdy kto widział jego opłakany stan.

  3. KO rozwaliła struktury centralne Wód Polskich.Wszystkie prace są wstrzymane,brak kompetentnych osób do podejmowania decyzji i zarządzania,marazm.Dzięki Wodom płaciliśmy dotychczas niższe opłaty za wodę i ścieki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here