Zakaz ruchu turystycznego na granicy z Czechami utrzymany

0
340

Piękna pogoda zachęca do górskich wędrówek. Miłośnicy Karkonoszy szczególnie upodobali sobie szlaki albo łączące się, albo zupełnie prowadzące przez teren naszych południowych sąsiadów. Niestety przekroczenie granicy z Czechami w celach turystycznych jest nadal niedozwolone, a to dlatego, że Polska nadal znajduje się na liście państw wysokiego ryzyka.

 

 

Nadal do Czech możemy się udać jedynie w ważnych powodów zdrowotnych, rodzinnych bądź urzędowych, co zresztą musi znaleźć swoje potwierdzenie w odpowiednich dokumentach, a taka wizyta nie może trwać dłużej jak 12 godzin. Wtedy nie mamy obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19.

TRANZYT drogą lądową przez Czechy do 12 h możliwy po wykonaniu testu na koronawirusa (PCR wykonany nie później niż do 72 h przed wjazdem lub antygenowy wykonany nie później niż do 24 h przed wjazdem).

Jednym słowem na wycieczki w czeskie Karkonosze będziemy musieli jeszcze poczekać, z komunikatu czeskiego ministerstwa zdrowia wynika, że zakaz ruchu turystycznego zostanie utrzymany do końca maja.

-/eLuban.pl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here