Lwówek Śląski: Gabinet Terapii, Rozwoju i Edukacji „KARUZELA”

0
1221
Lwówek Śląski Gabinet Terapii, Rozwoju i Edukacji KARUZELA3

Jeśli Twoje dziecko nie lubi się przytulać, jest w ciągłym ruchu, wpada na przedmioty, nie lubi bawić się w piasku czy lepić z plasteliny, to mogą to być objawy zaburzeń Integracji sensorycznej.

 

 

W takich sytuacjach nie ma co zwlekać i niezwłocznie trzeba zwrócić się do specjalistów. Fachową pomoc oferuje m.in. powstały w marcu 2023 roku w Lwówku Śląskim Gabinet Terapii, Rozwoju i Edukacji „KARUZELA”.

– Gabinet oferuje kompleksowe wsparcie dziecka i rodziny w procesie jego rozwoju oraz edukacji. U nas w przyjaznej atmosferze otrzymają Państwo pomoc w zakresie diagnozy i terapii pedagogicznej, sensomotorycznej oraz innych rodzajów terapii wskazanych z uwagi na potrzeby dziecka. – wyjaśnia Anna Szczyrbak, jego twórczyni i terapeutka.

Jestem matką trójki wspaniałych dzieci. Ponadto ukończyłam studia pedagogiczne na warszawskiej uczelni wyższej w specjalizacjach: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, socjoterapia, Terapia pedagogiczna, oligofrenopedagogika, rewalidacja, oraz ukończyłam certyfikowane kursy: Trening umiejętności społecznych TUS, sensoplastyka oraz dwustopniowy kursy diagnozy i terapii Integracji sensorycznej. Nadal również poszerzam swoje kwalifikacje, aby jak najefektywniej pomagać dzieciom i ich rodzicom. – tłumaczy właścicielka poradni.

Gabinet zajmuje się szeroko rozumianą terapią dzieci i młodzieży. Terapia pedagogiczna skupia się na pomocy dzieciom z problemami z zachowaniem, z brakiem koncentracji i z trudnościami w nauce.

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) skierowany jest do dzieci ze spektrum autyzmu, z trudnościami w kontaktach społecznych, z problemami z agresją i wyrażaniem emocji. Sensoplastyka jest idealna dla wszystkich maluszków. Poprzez kreatywne “brudzenie się”, uczą się współpracować z innymi, nabierają pewności siebie i wiary we własne możliwości. Terapia Integracji Sensorycznej pomaga wszystkim, którzy mają problemy z przetwarzaniem bodźców. – wyjaśnia Pani Anna Szczyrbak.

Gabinet Terapii, Rozwoju i Edukacji KARUZELA znajduje się w Lwówku Śląskim przy Placu Wolności 21, tuż przy bankomacie PKO. Umawiać się można dzwoniąc pod numer: 660 209 799.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here