Zainwestowali w kryptowaluty i już cieszyli się z zysków

0
4962
bitcoin kryptowaluta oszusst

Portale społecznościowe umożliwiają szybkie rozpowszechnianie różnego rodzaju informacji. Często pojawiają się tam przykuwające uwagę reklamy o możliwościach inwestowania, także na rynku kryptowalut.

 

 

Reklamy zazwyczaj są opatrzone zdjęciami gotówki, przedstawiają wizerunki szczęśliwych ludzi, którzy rzekomo osiągnęli wysokie zyski i w ten sposób zachęcają użytkowników portali społecznościowych do przeczytania informacji i rozpoczęcia procedury związanej z inwestowaniem.

Podobne historie spotkały mieszkańców powiatu złotoryjskiego, którzy skuszeni szybkim i wysokim zyskiem nawiązali kontakt z osobami, które miały pomagać w zakupie kryptowalut. Nieświadomi zagrożenia inwestorzy wpłacali pieniądze, po czym otrzymywali informacje o notowanych zyskach. Kiedy jednak chcieli wypłacić pieniądze okazywało się, że za profesjonalnie wyglądającymi ofertami stali oszuści. Straty każdego z pokrzywdzonych wynoszą po kilka tysięcy złotych.

Mając na uwadze kolejne przypadki fikcyjnych inwestycji, apelujemy, aby z dużą ostrożnością traktować wszelkie reklamy i ogłoszenia promujące szybki zysk, wszelkie gratisy lub rzeczy i usługi, które możemy otrzymać za darmo. Nie dajmy się zmanipulować przestępcom. Załatwiając sprawy za pośrednictwem internetu lub przez telefon, zawsze należy zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

aspirant Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here