Obcokrajowcy pracowali na czarno

7
138
fot NOSG

Funkcjonariusze z Placówki SG w Zgorzelcu, po kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców zatrzymali 4 osoby.

W poniedziałek 29 lipca funkcjonariusze SG ujawnili, że na budowie w jednej z miejscowości w gminie Nowogrodziec pracuje 4 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy przebywali w naszym kraju niezgodnie celem jaki deklarowali wjeżdżając do Polski. Okazało się również, że mężczyźni w wieku 41-60 lat nie posiadali zezwoleń na pracę oraz umów potwierdzających ich legalne zatrudnienie. Komendant PSG w Zgorzelcu wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do wyjazdu z Polski.

Pracodawcy, obywatelowi RP, który powierzał pracę cudzoziemcom bez wymaganych dokumentów grozi teraz kara grzywny do 30 tys. zł.

 

źródło: NOSG

7 KOMENTARZE

  1. Ukraińcy ciężko pracują, gdzie innym się nie chce. Dlaczego nie wezmą się wreszcie za ciapanych zdrowych leni i pasożytów. Ani jednego dnia nie przepracowali, nie płacą podatków w naszym kraju, ale z programów z naszych wspólnych środków wypracowanych ciężko przez społeczeństwo to korzystają. Np: 500+. To jest dopiero PATOLOGIA ! Czy to jest sprawiedliwe, żeby ktoś tak doił nasze państwo i społeczeństwo ?

  2. Jest duża tolerancja dla Ukraińców pracujących nielegalnie w naszym kraju. Zwłaszcza wśród ich pracodawców. Taki pracujący na czarno Ukrainiec to sama oszczędność dla pracodawcy, ale cierpi na tym państwo i obywatele Polscy.

  3. Krótko mówiąc my jak wyjeżdżamy do Niemiec to staramy się robić na czarno bo zrobimy więcej ale na logikę to głupota przestrzegajac prawa pracując uczciwie i tak zrobimy i państwo nie straci a jak nie dostali zezwolenia lub go nie mieli to znaczy że powinni być na Ukrainie a nie w Polsce więc prawidłowo dla pracodawcy bo i tak pewnie kroiłam na nich kasę więc w tej sytuacji dostali pomoc i pracujemy na biało i wtedy ani państwo nie straci ani pracodawcy kary nie zapłacą.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here