Zachciało im się miodu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia

1
1177

Dwóch mężczyzn z powiatu lubańskiego odpowie za kradzież uli wraz z pszczołami z pasieki na terenie Jałowca. Mężczyzn ustalili policjanci z wydziału kryminalnego lubańskiej komendy i dokonali ich zatrzymania. 34 i 36-latek usłyszeli już zarzut kradzieży. Przyznali się do tego czynu. Śledczy ustalili także miejsce ukrycia uli, które zostały zabezpieczone a następnie przekazane właścicielowi.

Na początku sierpnia policjanci lubańskiej komendy otrzymali zgłoszenie kradzieży dwóch uli wraz z pszczołami z posesji na terenie Jałowca. Jak ustalono, osoby odpowiedzialne za ten czyn próbowały dokonać kradzieży trzech uli jednak jeden z nich został ujawniony na drodze dojazdowej do pasieki.

 

W wyniku wnikliwej pracy operacyjnej i dobrego rozpoznania policjanci wytypowali dwóch mężczyznę, mogących mieć związek z tym procederem. Zatrzymani przyznali się do kradzieży oraz wskazali miejsce ukrycia uli. Przemalowane i bez pszczół zostały zabezpieczone, a po wykonaniu czynności procesowych trafiły w ręce właściciela.

 

Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę około 5 tysięcy złotych. Za kradzież uli grozi mężczyznom kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

1 KOMENTARZ

  1. szkoda ze pszczoly same nie wymierzyły im sprawiedliwej kary po co podatnicy maja ich utrzymywac a z 300 żadełek załatwiło by sprawę już byli tacy ochotnicy miodu teraz zra piach za zniszczenie pszczół taka kara się nalezy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here