Zabezpieczyli ponad 14 tys. paczek papierosów i 120 kg tytoniu

0
193

Towar ukrywany był w kilku miejscach. Gdyby wyroby tytoniowe trafiły do nielegalnej sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 366 tys. zł.

 

 

 

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zabezpieczyła ponad 14 tys. paczek papierosów i 120 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy w Sieniawce i Zawidowie. Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były m.in. na terenie targowiska miejskiego, w samochodzie osobowym, przyczepie kempingowej i na prywatnej posesji. Wartość zatrzymanego towaru to prawie 300 tys. zł.

Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS skontrolowali targowisko w Sieniawce. Udaremnili sprzedaż 6.260 paczek papierosów oraz 77 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Towar ukryty był w metalowej szafie, na stoisku handlowym oraz w opuszczonej przyczepie kempingowej.

Funkcjonariusze przeszukali również prywatną posesję jednego z podejrzanych. Na jej terenie znaleźli 3.550 paczek papierosów i 23 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

 

 

Papierosy ukryte w różnych miejscach

Zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w ramach dalszych działań skontrolowali samochód osobowy na parkingu w Zawidowie. W aucie znajdowało się 2.475 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Kobieta, kierująca pojazdem przyznała się do ukrycia papierosów w samochodzie. Poinformowała, że nielegalny towar kupiła na targowisku w Sieniawce.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie kobiety, u której w samochodzie znaleźli nielegalne papierosy.

W mieszkaniu zabezpieczyli 1.745 paczek papierosów oraz 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Kobieta ukrywała towar na strychu, w torbie podróżnej oraz w pokoju dziecięcym.

Wartość nielegalnych towarów

Funkcjonariusze przekazali do magazynu depozytowego zatrzymane papierosy i tytoń.

Gdyby zabezpieczone wyroby tytoniowe trafiły do nielegalnej sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 366 tys. zł.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here