Wyzywał swoją żonę, pobił ją i groził, że ją zabije.

1
2782

Dozór policyjny, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz natychmiastowe opuszczenie lokalu to środek zapobiegawczy zastosowany wobec 40-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który dopuścił się przemocy domowej. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

28 września 2022 roku w Prokuraturze Rejonowej w Lwówku Śląskim, prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 40-latka policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz natychmiastowe opuszczenie lokalu.

Kilka dni wcześniej policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej. Interweniujący funkcjonariusze na miejscu ustalili, że mężczyzna wyzywał swoją żonę, pobił ją i groził pozbawieniem życia, po czym oddalił się z miejsca zamieszkania. W stosunku do dzieci również zachowywał się agresywnie grożąc pobiciem. Jak się okazało to nie pierwsza tego typu sytuacja. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną.

Funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty. Następnego dnia zatrzymali 40-latka i osadzili w policyjnej celi, po czym usłyszał zarzuty.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here