Wysyp Powiatowych inwestycji drogowych. Kolejna droga do przebudowy

10
1564
zdjęcie poglądowe

Niczym grzyby po deszczu na stronach Powiatu Lwóweckiego pojawiają się ogłoszenia o kolejnych przetargach na modernizację, przebudowę i budowę dróg i chodników.

 

 

Już dawano Powiat Lwówecki nie realizował tak wiele inwestycji drogowych w jednym czasie. Drogi Pławna- Marczów, Lubomierz- Ubocze, Włodzice Wielkie- Włodzice- Małe, Pilchowice- Radomice, czy kolejny etap remontu cząstkowego Lwówek Śląski- Gryfów Śląski, do tego chodnik w Rakowicach Wielkich, chodnik w Giebułtowie czy mosty w Pławnej, to inwestycje, które albo dobiegają końca, albo są w trakcie realizacji, przygotowań. A na horyzoncie są inwestycje na drogach: Brunów- Chmielno- Ustronie, Chmielno- Zbylutów- Skorzynice, Pilchowice- Zapora i prawdopodobnie także Wleń- Łupki- Klecza.

To jednak nie wszystko, w poniedziałek, 9 października Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy drogi powiatowej nr 2535D Lubomierz -Popielówek-Chmieleń na odcinku Popielówek-Chmieleń o łącznej długości 1,48 km.

„W zakres przebudowy wchodzi wykonanie nowej drogi powiatowej, na nowej konstrukcji z kruszywa łamanego wraz z przebudową istniejących elementów odwadniających tj. rowy i przepusty oraz przebudową istniejących zjazdów na przyległe pola uprawne wraz z przepustami oraz wykonanie mijanek.” – wyjaśnia ZDP Lwówek Śląski, który ogłosił przetarg na to zadanie.

Chętni wykonawcy mają czas do 24 października na składanie dokumentów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami to w ciągu paru miesięcy będzie nowa droga w powiecie.


10 KOMENTARZE

  1. Ciekaw jestem czy ludzie zdają sobie sprawę skąd są pieniądze na te inwestycje, bo teraz kończy się wszystko. Pieniędzy nima i nie będzie. Skończą się inwestycje z Polskiego Ładu. Teraz poczekamy jak Niemcy nas przeoraja.

  2. Najpierw rząd poprzez nowy ład i inne kombinacje podatkowe zredukował samorządom fundusze, a teraz wyborcy słusznie mijającego reżimu płaczą w internetach. Zabawne to jest, ale jak ma się zerowe pojęcie na temat tego jakie podatki się płaci i dokąd trafiają, jak i w jaki sposób są dysponowane, można pisać różne bzdury. Proszę zapoznać z podstawami finansów państwa i potem wypowiadać się na pewne tematy i nie szerzyć propagandy na poziomie intelektualnym rozwielitki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here