Pozycjonowanie czy Google Ads? Porównujemy najpopularniejsze formy reklamy w sieci

0
63

Każdy właściciel firmy, który chciałby zareklamować swoją działalność w sieci zwiększając ruch na stronie bezpośrednio z wyszukiwarki, stoi przed bardzo ciężkim wyborem. Google Ads, a może tradycyjne pozycjonowanie w Google? Obie formy mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Porównujemy je oraz próbujemy udzielić odpowiedzi, które rozwiązanie okazuje się najkorzystniejsze.

Długofalowe efekty i wizerunek lidera branży. Główne zalety pozycjonowania stron

Tradycyjne pozycjonowanie stron to szereg wymagających działań, których głównym celem jest wprowadzenie witryny na szczyt organicznej listy wyników wyszukiwania. Ogromną zaletą tego typu reklamy są długofalowe efekty. Dodatkowo, po stronie plusów działań marketingowych wzmacniających pozycję portalu w wyszukiwarce, należy zapisać kreowanie wizerunku eksperta, który bezpośrednio przekłada się nie tylko na zwiększenie rozpoznawalności marki, ale także na zmaksymalizowanie zysków z tytułu prowadzonej działalności. Decydując się na takie promowanie musimy mieć na uwadze, że specjalistyczne teksty wysokiej jakości muszą pojawiać się nie tylko na firmowym blogu, ale także na zewnętrznych portalach posiadających odnośnik do naszej oferty.

Efekty po kilku miesiącach. Tradycyjne pozycjonowanie dedykowane dla osób cierpliwych

Pozycjonowanie stron jest jednak rozwiązaniem wyłącznie dla tych, którzy są w stanie poczekać na rezultaty. Zauważalne efekty działań marketingowych bardzo często pojawiają się nawet po trzech do sześciu miesięcy. W tej chwili żadna strategia SEO nie jest w stanie zagwarantować Klientowi dynamicznego wprowadzania zmian i osiągnięcia szczytu organicznej listy wyszukiwań Google’a w zaledwie klika tygodni. Na uwagę zasługuje także cena takiej usługi. W większości przypadków pozycjonowanie zlecamy wyspecjalizowanej agencji SEO, takiej jak Agencja IN, z którą rozliczamy się na dwa sposoby: comiesięcznym abonamentem lub płatnością za wykonaną usługę. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku wewnętrzne i zewnętrzne działania prowadzące do popularyzacji naszej witryny w internecie mogą okazać się nieco droższe od alternatywnych sposobów reklamy.

Google Ads, czyli zadowalające efekty w naprawdę krótkim czasie

Największą konkurencją dla tradycyjnego pozycjonowania stron są płatne kampanie Google Ads. Jest to rozwiązanie idealne dla każdego przedsiębiorcy, który chciałby uzyskać błyskawiczne efekty wynikające z reklamowania jego firmy. Takie działania marketingowe umożliwiają wyświetlanie promowanej witryny w płatnych wynikach wyszukiwania. Co to oznacza w praktyce? Decydując się na kampanię Google Ads możesz mieć pewność, że na wybrane słowa kluczowe Twoja witryna ukaże się nad indeksowaniem organicznym. W AdWords właściciel firmy płaci za każde kliknięcie internauty w link do jego portalu. Dodatkowo, ogromnym atutem Google Ads jest możliwość spersonalizowania reklamy. Za pomocą słów kluczowych możemy określić dokładną grupę docelową. Minusy? Duża konkurencyjność w reprezentowanej przez nas branży sprawia, że stawka za jedno kliknięcie drastycznie wzrasta. Kampania stworzona przez specjalistów osiąga dużo większą skuteczność dla usług niszowych bądź sezonowych produktów.

 

-/ Materiał Partnera /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here