Wyrzucił do lasu śmieci … razem z fakturami

0
2085

To niedawno temu wyasfaltowana droga, z której rozciągają się przepiękne widoki. Ta jednak oprócz turystów przyciąga także śmieciarzy, którzy szukają ustronnego miejsca, by pozbyć się odpadów nie płacąc za nie.

 

W ubiegłym roku oddano do użytku wyasfaltowaną już w całości drogę łączącą Pasiecznik z Pokrzywnikiem. Z tej rozciągają się przepiękne widoki na panoramę Karkonoszy, czy Kotlinę Jeleniogórską. Biegnąca przez górę Brożna droga przyciąga wielu turystów. Samochodami, rowerami, czy pieszo docierają tu by cieszyć się pięknem przyrody.

Jednak to nadal jeszcze spokojne miejsce stało się także punktem docelowym dla śmieciarzy, którzy zamiast wyrzucić odpady do kosza, czy wywieźć na wysypisko porzucali je właśnie tu przy drodze. Przyglądając się pozostawionym śmieciom na sporym obszarze wyraźnie widać, iż nie są one podrzucone jednorazowo, przez jedną osobę, a raczej składowane tu przez lata. Znaleźć tu bowiem może setki butelek, puszki po farbach, ale także opony, czy samochodowe plastiki. Jednak odpady te mają zostać posprzątane przez jednego z mieszkańców powiatu karkonoskiego.

„Pod koniec marca policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymali zgłoszenie o pozostawionych śmieciach zlokalizowanych przy drodze między Pokrzywnikiem a Pasiecznikiem.” – przyznaje sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim – „Policjanci potwierdzili to zgłoszenie i wśród pozostawionych rzeczy ujawnili dokumenty, które zawierały dane personalne mężczyzny z powiatu karkonoskiego. W związku z powyższym podjęto czynności mające na celu ukaranie sprawcy wykroczenia oraz zobligowanie go do uprzątnięcia pozostałości.” – dodaje policjantka.

Z niecierpliwością czekamy, aż ów śmieciarz posprząta całe to miejsce. Do sprawy wrócimy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here