Wpadł na kradzieży prądu. Okazało się, że był poszukiwany

8
1437

Policjanci z Posterunku Policji w Mirsku skontrolowali posesję na terenie gminy w związku z informacją, że jej właściciel wykonał nielegalne przyłącze elektryczne i kradnie prąd. W trakcie czynności mundurowi ujawnili wykonane prowizoryczne przyłącze, dzięki któremu w mieszkaniu nielegalnie pobierana była energia elektryczna. Podczas interwencji okazało się także, że 54-letni właściciel mieszkania jest poszukiwany. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego.

 

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mirsku otrzymali informację o możliwości kradzieży prądu w jednym z mieszkań w gminie Mirsk. Policjanci skontrolowali wskazane mieszkanie oraz pomieszczenia do niego należące.

Jak się okazało ustalenia policjantów potwierdziły się. Mundurowi ujawnili, iż mężczyzna wykonał prowizoryczne obejście kabla w garażu i wpiął się bezpośrednio w elektryczną instalację innego lokalu, dzięki któremu nielegalnie pobierana była energia elektryczna.

W trakcie czynności okazało się również, że 54-latek jest poszukiwany celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za wyłudzenie pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Za kradzież energii elektrycznej grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

8 KOMENTARZE

  1. Nie był to właściciel mieszkania, a wiadomo było że kradnie prąd już następnego dnia po ściągnięciu licznika w tym miszkaniu, za niezapłacone rachunki. Wszyscy o tym wiedzieli, i nikt z tym nic nie robił, kradł państwowe czyli, jak większość z ludzi myśli że niczyje. Daje sobie ręce uciąć że kradli od lat i to nie tylko prąd.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here