Wyremontowali peron. Burmistrz zwraca się do podróżnych i mieszkańców z apelem

14
3446
fot.: UGiM Gryfów Śląski

Korzystający z gryfowskiego dworca kolejowego z pewnością pamiętają, jak wyglądał on jeszcze kilka miesięcy temu. Dziś dzięki wielu staraniom infrastruktura wygląda jak nowa. Burmistrz zwraca się do mieszkańców i wszystkich podróżnych korzystających z tej infrastruktury z ważnym apelem.

 

 

„Po wielu latach zabiegów w sprawie fatalnego stanu peronów i przejść peronowych na dworcu w Gryfowie Śląskim udało się mi uzyskać zapewnienie Prezesa PKP Polskich linii Kolejowych SA w Warszawie Pana Ireneusza Merchela o modernizacji istniejącej infrastruktury kolejowej na gryfowskiej stacji PKP. Pan Prezes swym pismem z 10.01.2022 r. zapewnił, że 2022 roku zostaną naprawione przyłącz nad torami, remont wiaty peronowej i poprawę stanu technicznego.” – wspomina Burmistrz Olgierd Poniźnik, który dodaje, iż Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych słowa dotrzymał.

„Wiata nad peronem II została wyremontowana, a przyłącza peronowe odnowione. Słowa uznania kieruje także do Dyrekcji PKP Polskich Linii Kolejowych w Wałbrzychu w osobie Dyrektora Naczelnego Dariusza Kolubki i jego zastępcy Zbigniewa Drozdowskiego. Dzięki ich przychylności nareszcie po latach przejścia peronowe i peron II odzyskały swój pierwotny blask.” – pisze Burmistrz Gryfowa Śląskiego, który zwraca się do mieszkańców i wszystkich podróżnych korzystających z tej infrastruktury z ważnym apelem.

„Apeluję zatem do podróżujących oraz mieszkańców gminy Gryfowa Śląskiego o uszanowanie włożonego nakładu pracy w przywrócenie świetności peronowi II oraz przejściom peronowym. Mam nadzieję, że nie dojdzie do incydentów obrzydliwego malowania na zewnątrz i wewnątrz przejść peronowych, szybach i innych aktów wandalizmu, aby zrewitalizowana infrastruktura kolejowa służyła jak najdłużej.” – apeluje Burmistrz.

14 KOMENTARZE

  1. Nikt z przyjezdnych nie nasra na peron ani też nie wysmaruje gównem ściany. Zrobią to rodzimi wandale pieczołowicie hodowani i hołubieni przez mieszkańców miasta. To samo zrobili we Lwówku (choć tu pociąg nie kursuje), jakiś czas temu wyremontowano tunel, krużganki i peron, a później bydło zrobiło swoje. Bo pies z kulawą nogą tam nie zajrzał.

    A ścierwo powinno być pilnowane i jeśli zostało by złapane na gorącym uczynku łapę powinno się do kwasu wkładać, kikutem nikomu więcej niczego by dziad nie zepsuł.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here