Stracił prawo jazdy, które miał od miesiąca

0
1990

19-letni kierowca audi zlekceważył przepisy ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego długo nie nacieszył się uprawnieniami, ponieważ zdobył je zaledwie miesiąc temu. Za brawurową jazdę poniósł również konsekwencje w postaci wysokiego mandatu i punktów karnych.

 

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lwóweckiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 58 km/h. Jak się okazało 19-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego swoje prawo jazdy odebrał miesiąc wcześniej.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i otrzymał 13 punktów karnych. Dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość, brawura i alkohol są najczęstszymi przyczynami wypadków i kolizji drogowych, dlatego funkcjonariusze w sposób szczególny zwracają uwagę na tego typu wykroczenia. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here