Wypadek na hulajnodze. Nastolatka w szpitalu

0
2179

15-letnia kierująca nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad hulajnogą w wyniku czego się przewróciły. Niestety jedna z nastolatek w wyniku zdarzenia odniosła poważane obrażenia.

 

 

Wraz z nadejściem wiosny, ciepłej słonecznej pogody w miastach pojawiły się hulajnogi elektryczne. To znakomite środki transportu, które w dużej mierze wykorzystywane są do zabawy. Niestety, jak pokazuje życie nie są to zabawki dla osób nieodpowiedzialnych, a ich niewłaściwe użytkowanie może zakończyć się dramatem.

Do kolejnego poważnego wypadku doszło w miniony weekend. Policjanci zgłoszenie otrzymali w sobotę, po godzinie 18. Z tego wynikało, iż do wypadku z udziałem dwóch osób na hulajnodze elektrycznej doszło na jednej z dróg w gminie Zawidów. Na miejsce natychmiast skierowany został najbliższy patrol policji. Zadysponowano także pogotowie ratunkowe.

– W toku prowadzonych czynności interweniujący policjanci ustalili, że 15- latka kierując hulajnogą elektryczną wraz z 14- letnią pasażerką nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, straciła panowanie nad hulajnogą w wyniku czego się przewróciły. Niestety jedna z nastolatek w wyniku zdarzenie odniosła poważane obrażenia. – wspomina kom. Agnieszka Goguł ze zgorzeleckiej policji.

W chwili obecnej pod nadzorem prokuratora policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Hulajnogi zagościły także na ulicach Lwówka Śląskiego. Warto przy tej okazji zapamiętać, iż kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z zachowaniem następujących zasad:

• jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego,
• zachowanie szczególnej ostrożności,
• ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianie ruchu pieszemu.

Warto także podkreślić, iż obowiązujące przepisy zabraniają przewożenia hulajnogą elektryczną innych osób, zwierząt i przedmiotów, a także ciągnięcia lub holowania hulajnogą elektryczną innych pojazdów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here