Wielkanocne jarmarki w Gryfowie Śląskim i Lwówku Śląskim

5
1681

Święta Wielkanocne, to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.

 

Zbliżającym się Świętom towarzyszy wiele barwnych wydarzeń. Szczególnie w Polsce są one wyjątkowe, od wieków wpisane w naszą tradycję i kulturę. Należą do nich m.in. wielkanocne jarmarki i kiermasze. Te są okazją do zaprezentowania bogatej tradycji i obyczajów ludowych związanych z okresem Świąt. Stanowią także sposobność dla mieszkańców do zrobienia przedświątecznych zakupów.

Dziś takie jarmarki odbyły się w Gryfowie Śląskim i Lwówku Śląskim. Na stoiskach przygotowanych przez lokalnych artystów, koła gospodyń wiejskich, przedstawicieli sołectw i szkół w regionie nie zabrakło wielkanocnych stroików, koszyczków, ręcznie wykonanych pisanek oraz kolorowych kartek świątecznych, wycinanek i palm wielkanocnych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się smaczne swojskie wędliny i tradycyjne wypieki.

Gryfowskiemu jarmarkowi towarzyszyły wydarzenia kulturalne, które wzbudziły dodatkowe zainteresowanie lokalnej społeczności. Na muzycznej scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śląskim, Szkoły Podstawowej w Rząsinach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim a także Zespół Folklorystyczny „Sołtysowe Gryfinki”, Zespół Folklorystyczny „Rząsinianki”, Zespół Folklorystyczny „Rozmarynek” z Rząsin, Zespół „Bielanie” z Biedrzychowic i Gryfowska Kapela Podwórkowa.

5 KOMENTARZE

  1. Infantylna bzdura wymaga kadzidła, kolorowych szat i kolorowych bibelotów.
    Posłuchajcie lepiej, co Albert Einstein mówił o religii zamiast jakiegoś oszusta z workiem po mące na głowie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here