Wyniki egzaminu maturalnego w szkołach powiatu lwóweckiego

22
2651

Wtorek 9 lipca to dzień, na który z utęsknieniem czekali wszyscy tegoroczni maturzyści i ich rodzice. Punktualnie o godzinie 10:00 podane zostały wyniki matur. Dla jednym do dziś radości, dla innych czas przygotowań do kolejnego podejścia do egzaminu dojrzałości.

 

Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, w kraju do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w Formule 2023 w terminie głównym w maju 2024 roku przystąpiło 245.966 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych (4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników, szkół artystycznych, branżowych szkół II stopnia)1 oraz 229 absolwentów – obywateli Ukrainy, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2024 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego, a także w części ustnej z: języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

Wszyscy absolwenci mieli również obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języka obcego nowożytnego – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

Każdy absolwent mógł również przystąpić do egzaminu dodatkowego z maksymalnie pięciu kolejnych przedmiotów dodatkowych.

Zdający maturę w maju br. w szkołach na terenie powiatu lwóweckiego z egzaminem poradzili sobie w stopniu dobrym. Aczkolwiek widać różnicę pomiędzy poszczególnymi placówkami.

Dla porównania, średnia zdawalność matury w powiecie bolesławieckim wyniosła 89,17 procent, w lubańskim 80,49 proc., złotoryjskim 89,62 proc., w mieście Jelenia Góra było to 80,02 proc. a w powiecie lwóweckim 71,51 proc. Tym samym w regionie jesteśmy lepsi jedynie od szkół w powicie karkonoskim, którego uczniowie maturę napisali na poziomie 62,50 proc.

Jedne szkoły ciągną do góry średnią powiatową, inne ją zaniżają. Po raz kolejny najlepiej z egzaminem dojrzałości poradzili sobie absolwenci technikum w ZSOiZ w Lwówku Śląskim uzyskując zdawalność na poziomie 93,75 procent! Według wstępnych wyników podanych dziś przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu świetnie spisali się absolwenci z Gryfowa Śląskiego, którzy zdawalność mieli na poziomie 85,71% liceum i 80% technikum. 80 procentową zdawalnością mogą pochwalić się także licealiści Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Brodatego ZSOiZ w Lwówku Śląskim. Powyżej średniej powiatowej 75,10% zdawalność osiągnęli absolwenci Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Kamińskiego w Lubomierzu.

Poniżej średniej powiatowej wypadki absolwenci zdający maturę w ZSET w Rakowicach Wielkich. Jak podaje OKE zdawalność po technikum wyniosła 67,44 procent a po liceum zaledwie 43,33 procent.

Poniższa tabela zawiera jedynie cząstkowe wyniki matur 2024. Pełne dane zawierające wstępne wyniki egzaminu maturalnego w 2024 r. w kraju oraz województwach dolnośląskim dostępne są na stronie OKE Wrocław.

 

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających
w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu), będą udostępnione 10 września 2024 r.

22 KOMENTARZE

  • Jak jedna, klasa policyjna , strażacka , służba więzienna ,artystyczna , technikum chyba kilka klas a jak jedna klasa i 40 nauczycieli to czy ta szkoła ma rację bytu ? Nad tym się warto zastanowić jakim nakładem dajemy wykształcenie i egzamin maturalny 9 osobom bo tyle zdało maturę

  • Jedna klasa ? To po co utrzymywać taką szkołę z jedną klasą ? Około 50 nauczycieli uczy jedna klasę maturalną po czym 9 uczniów odbiera świadectwo maturalne . Gdzie tu sens i logika .

 1. Lubomierz liceum technikum z 60 conajmniej absolwentów i tylko 12 przystępuje do matury ? Gdyby procent zdanych matur liczył się od ilości absolwentów to kilka procent zdawalności.

 2. Sprawdź za nim będziesz pisał głupoty. Jedna klasa maturalna licząca ok 20 osób. Technikum w tym roku nie podchodziło bo idzie nowym trybem więc maturę zdają w 5klasie czyli za rok.

 3. Jestem przerażony osiągnięciami naszego Liceum lwóweckiego. Najważniejsze że nie jesteśmy ostatni/hura/ chociaż dla wielu nauczycieli pewnie nie jest to istotne. Drugie miejsce od końca w powiatach. Żenada.A zawsze nauczyciele maja tyle do powiedzenia.

 4. Tu nie jest winna szkoła, tak jak to piszą ludzie.
  Przykre, ale mamy młodzież, która ma bardzo niskie mozliwości intelektualne. Wszystkim dyrektorom zależy na załozeniu klasy licealnej lub technikalnej, nikt nie zastanowi sie czyim kosztem… a kosztem równiez ucznia tego słabego, który byłby szczęśliwy w klasie branzowej (których jest bardzo mało). i jak z tegfo wynika do szkół średnich trafia (licea, technika) trafia młodzież słaba, nie wspomnę że z powodu ratowania godzin etatów.

 5. Do Anonima
  W ZSE-T w Rakowicach Wlk. prawdziwa klęska z maturami, kto tam wyśle swoje dziecko?. Co dalej po liceum w Rakowicach a taka wzorowa szkoła i tacy wspaniali pedagodzy a rezultaty mizerne. To ta szkoła tak obniża poziom powiatu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here