Lwówek Śląski. Zmarł pacjent, u którego podejrzewano zarażenie wirusem A/H1N1

0
294

W sobotę informowaliśmy, iż w szpitalu w Lwówku Śląskim przebywa pacjent, u którego występuje podejrzenie zarażenia wirusem tzw. świńskiej grypy (A/H1N1).

Pacjent do naszego szpitala trafił z innego powiatu, po tym jak jego rodzimy szpital wstrzymał przyjęcia na oddział. Pacjent do szpitala trafił z zupełnie inną (poważną) jednostką chorobową aniżeli grypa, która wykryta została podczas badań. Personel ustalił, iż jest to wirus typu A. Niemniej, żeby uszczegółowić szczep, ustalić czy jest to świńska, ptasia, czy może zwykła grypa należało przeprowadzić badania w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej we Wrocławiu, do którego w dniu dzisiejszym trafiły próbki. Informacje potwierdza nam Pani Małgorzata Barańska Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim, która podkreśla, iż grypa nie była głównym powodem hospitacji pacjenta w szpitalu a jedynie chorobą towarzyszącą.

Wyniki badań będą znane najwcześniej w dniu jutrzejszym. Dopiero wówczas będzie można z pełną odpowiedzialnością mówić o tym, czy pacjent miał wirusa typu A/H1N1, czy też nie. Zupełnie inną sprawą, która z pewnością będzie także wyjaśniania jest przyczyna śmierci pacjenta.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here