Mimo poślizgu drogę Krobica – Przecznica chcą oddać do końca roku

5
952
Daniel Koko Starosta Lwówecki.

Powiat Lwówecki realizuje kilka zadań drogowych związanych z poprawą bezpieczeństwa. Wśród tych jest duża inwestycja na terenie gminy Mirsk, przy której wystąpił nieznaczny poślizg, ale ten powinno się udać nadrobić i oddać drogę do końca roku.

 

 

– Pierwotnie miała być droga w przebudowie, z racji tego, że koszty były bardzo duże uzyskaliśmy pozwolenie na zmianę i jest modernizacja, czyli bardziej remont niż przebudowa, ale to nie zmienia stanu rzeczy, że na pewno poprawi się nawierzchnia, podróżowanie tą drogą. – wyjaśnia Daniel Koko Starosta Lwówecki.

To duże zadanie. Odcinek ponad 3 kilometrowy. Otrzymane środki z Polskiego Ładu to ponad 5 milionów złotych i 300 tysięcy złotych dofinansowania z Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Świeradów. I jak to bywa przy tak dużych inwestycjach prace nie poszły zgodnie z planem.

– Były obawy, że nie zmieścimy się w terminie, mamy nieznaczny poślizg, ale rozmawiałem z przewodniczącym rady budowy, który jest też członkiem zarządu i mówi, że wszystko wskazuje na to, że pomimo poślizgu, który mamy, który wynikł z normalnych prac, bo przy tak trudnym zadaniu zawsze jakieś komplikacje się pojawiają, że w tym tygodniu wykonawca już powinien zacząć układać masę, jeżeli pogoda się utrzyma to się wyrobimy z realizacją. – zapewnia Pan Starosta, który nie kryje, iż chciałby żeby inwestycja zakończyła się do połowy grudnia.

 

 

Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców, użytkowników dróg w gminie Mirsk. Dla poprawy bezpieczeństwa w tym ciągu remontowane będą następne odcinki drogi. Zarząd Dróg Powiatowych już ogłosił przetarg na drogę z Przecznicy w kierunku Rębiszowa.

– Poprawa bezpieczeństwa – taka nazwa, bo Gmina Mirsk otrzymała też dofinansowanie na ten cel i wsparła nas środkami w wysokości 105 tys. złotych, PRI BAZALT przekazał 300 tys. złotych i Powiat dorzucił 105 tys. zł. Tak, że mamy ponad 500 tys. złotych – wyjaśnia Pan Daniel Koko, który przyznaje, iż spotyka się czasami z zarzutami, że najwięcej dróg Powiat modernizuje na terenie gminy Mirsk.

– Ktoś mógłby zwrócić uwagę, że w Gminie Mirsk robi się najwięcej dróg, ale proszę zauważyć skąd są dofinansowania – firma PRI BAZALT funkcjonująca na terenie Gminy Mirsk wsparła finansowo ten odcinek drogi kwotą 300 tys. zł, Gmina Mirsk – 105 tys. zł. Powiat, zgodnie z porozumieniem, które mamy zawarte od początku kadencji był zobowiązany dać tą samą kwotę, co Gmina. – wyjaśnia Starosta, który zwraca się z apelem do samorządowców:

– Apeluję i proszę pozostałych burmistrzów, włodarzy naszych wspaniałych gmin, nawet w tej trudnej sytuacji finansowej, jeżeli mają gdzieś możliwości wygospodarowania środków, to rozmawiajmy i rozwiązujmy te problemy. Powiat, pomimo że też niełatwo mu skonstruować budżet, będzie próbował rozwiązywać te sprawy. I każdy kilometr, każdy metr będą istotne dla naszych mieszkańców, jeżeli będziemy po prostu wspólnie realizowali te zadania. – zapewnia Pan Daniel Koko.

5 KOMENTARZE

  1. Bardzo prosimy, by władze rozważyli budowę chodnika na drodze Mroczkowice-Mirsk. Jest to bardzo ruchliwa trasa. Dużo osób, w tym dzieci, przemierza codziennie tę drogę poboczem, a nie jest tajemnicą, że auta jadą tam z zawrotną prędkością. Jest to również trasa lubiana przez rowerzystów, niestety przez brak chodnika, jest to miejsce bardzo niebezpieczne dla dzieci i dorosłych. W Mirsku są realiowane plany z budową chodników, ale sołectwa też o to bardzo proszą, szczególnie w tak ruchliwym miejscu, gdzie mieszkają dzieci uczeszajace do szkół.

    • A za jakiś czas jak ruszy kolej to penie jeszcze więcej osób będzie chodzić tą drogą, chodnik miał być ponoć budowany zaraz po remoncie drogi… a co do prędkości to fakt turyści jadący do Świeradowa myślą że to droga ekspresowa kiedy w większości obowiązuje tam 50 km/h skoro policja nic sobie z tego nie robi to może by postawić fotoradar.

  2. Śpieszą się żeby jeszcze więcej tirów z Niemiec mogło jeździć i na nowo rozwalać drogę. Jak dla mnie jakieś spowalniacze powinni zrobic albo właśnie radar bo Tirowcy jeżdżą tam jak by byli jedynymi użytkownikami tej drogi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here