Wydmuchał 2,5 promila

2
1205
zdjęcie poglądowe, fot.: KMP Bytom

Mężczyzna kierując samochodem osobowym miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Uniejowice. Policjantki Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymały kierowcę Seata. Funkcjonariuszki od razu nabrały podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Świadczyć o tym miało zarówno jego zachowanie, jak i wyraźny zapachu alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia. Urządzenie wskazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie natychmiast zatrzymano prawo jazdy oraz uniemożliwiono dalsze kierowanie pojazdem, który przekazano członkowi rodziny. – tłumaczy sierż. szt. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyzna będzie teraz odpowiadał przed sądem. Zgodnie z przepisami grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here