Wycofują z marketów kolejne kiełbaski. Miały kontakt z płynem chłodzącym

0
260

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności, w którym informuje o wycofaniu kiełbasek ze względu na zmiany organoleptyczne. Kiełbaski mogły mieć kontakt z mieszaniną wody i płynu chłodzącego w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.

 

 

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG wycofaniu wskazanej poniżej partii kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g.

Powodem wycofania są możliwe zmiany organoleptyczne produktu – gorzki smak – związane z możliwym kontaktem powierzchni kiełbasek z czynnikiem chłodzącym, w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym. Brak jest dostępnych danych pozwalających na ocenę czy ze spożyciem przedmiotowego produktu wiąże się ryzyko dla zdrowia konsumentów” – tłumaczy Główny Inspektor Sanitarny.

Produkt jest dystrybuowany w Polsce przez Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno. Wycofywany ze sprzedaży produkt o nazwie „Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g” miały minimalną trwałość do 07.07.2021.

GIS ostrzega konsumentów przed spożyciem wadliwego produktu. „Nie należy spożywać produktu Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g, o wskazanej w komunikacie dacie minimalnej trwałości”. – czytamy w wydanym komunikacie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here