Apel Episkopatu ws. deprawacji w szkołach

21
179
bp Marek Mendyk /fot.: Lwówecki.info/

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP wystosował apel do rodziców ws. deprawacji w szkołach, w którym to w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w szkołach pisze:

 

Stop Deprawacji Dzieci i Młodzieży!

Rodzicielska kontrola nad zajęciami dodatkowymi w szkołach

Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.

Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.

W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie.

bp Marek Mendyk
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

21 KOMENTARZE

 1. To się porobiło. Od kiedy kościół zajmuje się szkolnictwem ?
  Dzieci powinny być kształcone w sprawach seksualnych od najmłodszych lat ! Potem się ludzie dziwią, że dzieci rodzą dzieci. Im większe się robi z tego tabu tym gorzej.

  • Ale czy powinny byc kształcone przez organy państwowe wkładające im do głowy rożnego rodzaju treści których zakres zostały ustalony przez niewiadomo kogo, czy może mają od tego rodziców!?

   A może w szkołach powinny być też organizowane zajęcia praktyczne, a może cały obowiązek uświadamiania dzieci powinno się przesunąć na organ szkolnictwa, przecież oni wiedzą najlepiej co jest obre dla naszych dzieci!

 2. Szczerze to lepiej żeby dzieci były uczone świadomości seksualnej i to było finansowane niż ,,religia” która z faktycznym wyznawaniem wiary nie ma nic wspólnego. Jest to tresowanie kolejnych pokoleń półgłówków z średniowiecznymi poglądami na świat.
  I dziwne że mnoży to się później jak myszy i ślepo wierzy w to co klecha z ambony klepie.
  Ale jak trzeba temu wiernemu pomóc to oni się dupą odwracają, że niby ,,każdy krzyż swój musi godnie nieść”

 3. Ludzie jak jeszcze długo będziecie pozwalali żeby ludzie którzy nie mają pojęcia o normalnym życiu, rodzinie, dzieciach i wszystkim co z tym związane, starali się “prostować” wasze kręgosłupy moralne !
  Czas się obudzić !

 4. Jestem za żeby uczyć dzieci że wśród nas są ludzie różnej orientacji seksualnej. Nigdy nie wiemy jakie będzie nasze dziecko. I że to nie jest nic złego ani dziwnego. Że to jest normalne.

 5. Nie Kościół jako ja,Ty,On i Ona ale niektórzy hierarchowie od wczoraj można powiedzieć wchodzą z butami już do polityki a o tym świadczy wydana odezwa przez episkopat do rodziców aby podpisywali wymyśloną przez nich regułkę i zanosili do szkoły.Przyklaskał im wczoraj na pikniku rodzinnym Geniusz Nowogrodzki dodając mówiąc,że okropnie zagraża nam jakaś “ideologia tęczowa”.Czy Ty mój ziomku z Lwówka Śląskiego boisz się tej wymyślonej przez nich rzeczy?Jak spojrzysz wokół siebie to nawet przez metaforyczną lornetkę jak okiem sięgnąć nic tu nie zobaczysz.To raczej każdego dnia więcej masz pukania do drzwi przez wyznawców Jehowy ale o nich to cisza ale gdyby nawet to pukają,podziękujesz i poszli.W każdym mieście czy wiosce w Polsce w tym samym dniu chodzi takich wyznawcow bez liku i co to nam przeszkadza.Ten Geniusz nowogrodzki wkopal się mocno mówiąc,ze to tylko garstka “tęczowych” jak teatr objezdny z miasta do miasta.Jeżeli to prawda co mówi to tylko kropelka w porównaniu z wyznawcami Jehowych to po co ich się bać,to po co imi się straszy skoro w odróżnieniu od wyznawcow Jehowych nawet nie pukają do domów.Druga sprawa co wczoraj powiedział geniusz nowogrodzki,ze w przedszkolach są narkotyki.Jeżeli on wie coś o tych narkotykach w przedszkolach a nie zawiadamia prokuratury o tym no to chyba prawnie też jest nie w porządku.Ciekawe bo nie powiedział jak te narkotyki tym naszym maluchom serwują w tych przedszkolach-w butelkach i przez smoczek?Czasami jak słucha się tak “madrych” ludzi czy to z Nowogrodzkiej czy to z ambony krakowskiej to nie wiadomo czy śmiać się czy już zacząć płakać,że na naszych oczach rośnie u nas w Polsce na wzór Irański Rewolucja Ideologiczna a lada chwila Geniusz nowogrodzki ustawowo wskarze Strażników Rewolucji Polskiej (na wzór Irański).

 6. Nie powinno być ani jednego ani drugiego. Dziecko w pewnym wieku powinno mieć prawo decydować co do wiary. A na lekcje o seksie w przedszkolu się nie zgadzam. To nie jest normalne.

 7. Największą deprawacją dzieci jest podłe i podstępne zapędzanie ich:
  – w miłość do nie całkiem normalnych osobników z Bliskiego Wschodu;
  – w miłość do sukienkowych błaznów, z których część jest po prostu ZBOCZEŃCAMI;
  – w poczucie winy za fizyczność i za samo narodzenie się;
  – oraz wpajanie innych obrzydliwych KŁAMSTW i sprzedaż nieistniejącego towaru – zbawienia.
  I to właśnie skutkuje ewentualnymi, późniejszymi patologiami i zboczeniami. Lepiej, żeby dziecko oswoiło się z własnym ciałem, niż miało by się “bawić” genitaliami zboczeńca w sutannie.
  Geneza “jedynie słusznej religii” – oturbanieni łże-prorocy obwąchali swoje niedomyte genitalia (bo na tych terenach brakowało wody do picia, a co dopiero do mycia) i obwieścili, rzekomo otrzymane od boga, dogmaty o “nieczystości” ciała i spraw damsko-męskich. I dalej już się potoczyło… niepokalane poczęcie, poczęcie bezplemnikowe, konieczność odkupienia i inne bzdety.
  Ci zdemoralizowani osobnicy w cudacznych fatałaszkach jeszcze mają czelność nas pouczać!!!
  A zawodowi TRESERZY, katecheci (jest taki we Lwówku) mają na sumieniu setki i tysiące zatrutych umysłów. I jeszcze biorą za to kasę z naszych podatków!!! Szczyt bezczelności i pasożytnictwa!!!!!!

 8. Jeszcze nie tak dawno wrogiem Nowogrodzkiej był islamista, migrant , czarny , żółty …. sędzia, nauczyciel itd.
  Kurz opadł i trzeba było znaleźć kolejnego tego “złego” . Kim on będzie , ten kolejny ?
  Łysy, rudy,gruby, chudy, wydziarany czy kulawy.
  Na dziś to LGBT. Zapewne 99% tych co skandują stop zboczeńcom w szkole nawet nie wie co ten skrót oznacza. Ktoś rzuca hasło a ciemny lud to łyka jak pelikan rybę.
  Opowiadanie się za rządzącą strona źle wróży KK na przyszłość.
  Panowie w sukienkach niech lepiej zajmą się sprawami do których są powołani. Kasa, bryki to nie jest chyba to do czego zostali powołani.
  Doczesnością niech zajmie się państwo świeckie. Podobno takie mamy.
  Moje dziecko ma mieć wiedzę o swojej sexualności etc. żeby mógł odróżnić , kto ksiądz ,a kto pedofil
  Ksiądz na ambonę ,a LGBT do szkół.
  Amen.

 9. Pani Mariolo Szczęsna,pani burmistrz!
  Czy po tych wiadomościach co od wieczoru piszą media co działo się a raczej dzieje się w ministerstwie sprawiedliwości (a może ministerstwie heitu?),co tam jest wyprawiane czy pani burmistrz nie ma moralnego kaca,że zaprosiła pani do naszego pięknego grodu pana Andrzeja Dudę na wykład o “odrażających” sędziach i “zgniłym” sądownictwie?Ja jako wyborca pana Kobiałki na burmistrza a w drugiej turze oddającego głos na panią mam właśnie po tym co widzę ogromnego,moralnego kaca iż z żoną zagłosowaliśmy na panią.Lepiej było w drugiej turze pozostać w domu.Jak widziałem,ze po skończonym wykładzie o tych “znienawidzonych” sędziach Andrzej Duda schodził z podium to pani pierwsza z uśmiechem na ustach wyciągnęła dloń do Andrzeja dudy w podzięce za te słowa.Już wtedy mi się zagotowało gdy oglądnąłem to na wideo.Czy pani teraz nie widzi dlaczego to Andrzej Duda na każdym spotkaniu od prawie roku nie wykłada a wprost wrzeszczy o “nieludzkim sądownictwie i sędziach”,czy pani nie widzi że to celowy jak widać ciąg zdarzeń,(łańcuszek św Antoniego?).Wstyd,wstyd,wstyd pani burmistrz i zasadnicze pytanie,które pani będzie na spotkaniach zadane na 100%!Czy pani też jest za tymi “bardzo wielkimi standardami moralnymi” o których tak rządzący mówią a od wczoraj widać jak te standardy wprowadzają w zycie?Jeżeli tak to “gratuluję” i przepraszam w bezsilności bo za chwilę zobaczymy,ze prezydent panu Piebiakowi z MS da Orła Białego za ciężką pracę.

 10. Ręce precz od naszych dzieci !!!!
  Mówię to do wszystkich księży i biskupów, którzy przynajmniej teoretycznie nie wiedzą co to są trudy i radości rodzicielstwa. Precz -do prezesa, który nie ma moralnego prawa napuszczać ludzi na siebie. Niech przyjrzy się bratanicy i milczy. Chociaż to jej życie i jej sprawa. Dlaczego biskup nie napisze w liście jak ustrzec się przed molestowaniem i gwałceniem przez księży? OBŁUDA

 11. moim zdaniem kościół powinien nie wtrącać się w szkolnictwo i powinni wycofać religie ze szkół i wprowadzić przedmiot zwany etyką bo nie każdy z uczniów wychowuje się w wierze katolickiej

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here