Rabusie skradli spod zamku wart 40 tysięcy motocykl

4
3145

Policjanci otrzymali informację, że z parkingu niestrzeżonego znajdującego się przy zamku Czocha został skradziony motocykl wartości 40 tysięcy złotych. W związku z tym, funkcjonariusze postanowili skontrolować najbliższą okolicę. Ślady pozostawione na trawie doprowadziły do znajdującego się nieopodal gospodarstwa, gdzie ujawniono skradziony jednoślad. Policjanci dodatkowo zabezpieczyli zagłuszarkę sygnału GPS/ GSM. Pojazd został zwrócony prawowitemu właścicielowi, a policjanci w sprawie zatrzymali dwie osoby.

 

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 39 i 42 lat mieszkańców gminy Leśna, którzy dokonali kradzieży motocykla marki Yamaha MT-09. W chwili kradzieży pokrzywdzony pozostawił motocykl na parkingu niestrzeżonym przy zamku Czocha. Pojazd zabezpieczony był blokadą kierownicy. Sprawcy pokonali zabezpieczenie a następnie oddalili się z miejsca przestępstwa. Wezwany na miejsce patrol leśniańskiej policji wspólnie z właścicielem pojazdu udali się w kierunku pozostawionych przez sprawców śladach. Około 50 metrów od miejsca przestępstwa na terenie posesji ujawniono przykryty plandeką skradziony motocykl. Wartość pojazdu wyniosła 40 tysięcy złotych. Obok jednośladu na drewnianym słupku znajdowało się podłączone do zasilania urządzenie zagłuszające GPS/GSM.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na złożenie wniosku do prokuratora, który zadecydował o zastosowaniu wobec dwóch zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. O ostatecznym wymiarze kary dla podejrzanych zadecyduje sąd. Za to przestępstwo mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

 

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań/-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here