Wybudują wieżę widokową i pijałkę z wodą mineralną

2
1385

Sporą kwotę ze środków otrzymanych z rządowego funduszu inicjatyw, lokalny samorząd przeznaczył na dwie ciekawe inwestycje. Pierwsza to budowa wieży widokowej a druga to budowa pijałki z wodą mineralną.

 

Docelowo w Świeradowie- Zdroju do dyspozycji turystów i mieszkańców ma być pięć wież widokowych. Udostępniona w ograniczonym zakresie jest wieża Domu Zdrojowego. Druga – to wieża widokowa zlokalizowana na Czerniawskiej Kopie, która powstała dwa lata temu i już na dobre wpisała się w krajobraz. Kolejna to Mon Plaisir w Pobiednej, która ma prawie dwustuletnią historię. Czwarta to będąca na ukończeniu największa wieża widokowa w Polsce – Sky Walk na zboczu góry Świeradowiec, a piata to wieża na Młynicy, na której budowę lokalny samorząd właśnie otrzymał środki.

Podczas ostatniej sesji świeradowscy radni przyjęli zmiany w budżecie wpisując do niego zadanie pod nazwą: „Budowa wieży widokowej na górze Młynica”. Obecnie ma na ten cel zostać przeznaczona kwota 500 tysięcy złotych. Inwestycja ma być realizowana w tym i w 2022 roku, a całość ma kosztować 1.5 miliona złotych.

Kwotę 500.000 złotych z otrzymanych z rządowego funduszu inicjatyw lokalnych środków burmistrz Marciniak zaproponował przeznaczyć na budowę pijałki z wodą mineralną.


Zapraszamy na zwiedzanie Sky Walk Świeradów- Zdrój. Zobacz, jak ścieżka w chmurach wygląda po otwarciu i jakie dodatkowe atrakcje powstaną przy niej już wkrótce.

Zwiedzamy Sky Walk Świeradów- Zdrój. Największą w Polsce ścieżkę w chmurach

2 KOMENTARZE

  1. A może tak w pierwszej kolejności kanalizacja pobliskich wsi ? Lata dwudzieste XXI wieku. Plany kolonizacji Marsa…Coś mi się popieprzyło z kanalizacją i kolonizacją…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here