Wszystkie dzieci nasze są. Czyli festyn rodzinny w Wojtusiowej Krainie

1
1314

„Wszystkie dzieci nasze są”. Pod takim hasłem, w sobotę 12 czerwca odbył się festyn rodzinny w Wojciechowie. Wydarzenie to efekt projektu, którego inicjatorem była „Wojtusiowa Grupa” realizowanego w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty współfinansowanego ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Impreza rozpoczęła się oficjalnym przywitaniem wszystkich gości przez Panią Dyrektor Żłobka Gminnego Wojtusiowa Agnieszkę Trzeciak Wolską. Potem na wszystkich przybyłych uczestników czekały występy artystyczne. Na festynie rodzinnym nie mogło zabraknąć występu dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Wojciechowie. Dzieci uświetniły wydarzenie profesjonalnie przygotowaną choreografią, której uwieńczeniem było wypuszczenie w powietrze kilkudziesięciu balonów w żółto-błękitnych barwach. To bardzo wymowny gest, który idealnie wpisał się w idee festynu, ta bowiem miała na celu między innymi integrację pomiędzy dziećmi z Gminy Lubomierz, oraz naszymi najmłodszymi gośćmi z Ukrainy. Po występach najmłodszych przyszedł czas na występ wokalny. Ogromne wrażenie na widzach zrobił recital muzyczny w wykonaniu Oleny Datsiuk. Wokalistka pochodzi z Ukrainy, aktualnie jest uczennicą Zespołu Szkół w Lubomierzu. Podczas recitalu zachwyciła widzów, śpiewając utwory w swoim ojczystym języku.

Ogromną furorę zrobiły atrakcję dla dzieci przygotowane przez organizatorów. Do dyspozycji były trzy potężne dmuchane zamki, które w trakcie festynu nieustannie oblegali najmłodsi uczestnicy festynu, wykorzystując nadmiar dziecięcej energii. Dużą popularnością cieszyły się także zabawy i animację przygotowane przez Pracownię Artystyczną „Pamarant” z Jeleniej Góry. Ciekawy program przygotowany przez animatorów przyciągnął nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Wspólna zabawa z grupą artystyczną pochłonęła niemal wszystkich. W trakcie imprezy dzieci mogły skorzystać z FLUO PARTY, czyli imprezy, podczas której przenosimy się w świat fluorescencyjnych kolorów, zwariowanych przebrań i efektownych makijaży. Na najmłodszych czekał również pokaz baniek mydlanych, żywe maskotki w postaci Minionka, Garfielda i niezastąpionego Komisarza Lwa z Posterunku Policji w Gryfowie Śląskim. Festyn rodzinny nie mógł obejść się bez przekąsek, te przygotowane z okazji festynu bez wątpienia zaspokajały najbardziej wygórowane oczekiwania młodych konsumentów.

Zawsze podobne zaszczycają obecnością strażacy ochotnicy z OSP. Na festynie pojawiły się dwie jednostki, OSP Lubomierz oraz miejscowa jednostka z Wojciechowa. Druhowie jednocześnie czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy, a także uchylali ranka tajemnicy na temat swojej pracy zainteresowanym. Na pewnym etapie imprezy zrobiło się trochę za gorąco z uwagi na to, że pogoda bardzo dopisała tego dnia. Wtedy również spisali się strażacy, schładzając wszystkich odrobiną zimnej wody. W trakcie imprezy można było także odwiedzić stoisko Nadleśnictwa Lwówek Śląski i w towarzystwie doświadczonych leśników odkrywać tajemnice lasu.

Na zakończenie festynu zrobiło się bardzo tanecznie. To za sprawą występu dzieci i młodzieży z grupy tanecznej Bang Bang KIDS z Lubomierza. Występ był wyjątkowy z uwagi na połączenie warsztatów tanecznych dla wszystkich chętnych z pokazem tańca w wykonaniu grupy młodzieżowej Bang Bang. Młodzi tancerze jak zwykle zarazili wszystkich swoją pozytywną energią, fundując wszystkim widowiskowe zakończenie festynu.

Z pewnością tak rozbudowane wydarzenie udało się zorganizować dzięki wielkiemu zaangażowaniu organizatorów, partnerów i sponsorów. Szczególne podziękowania należą się pracownikom Żłobka „Wojtusiowa Kraina” na czele z Panią Dyrektor Agnieszką Trzeciak-Wolksą. Agnieszce Maćków, Edycie Gabryś, Justynie Nowogrodzkiej, Marcie Burskiej, Małgorzacie Kozłowskiej. Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubomierzu Panu Markowi Kozakowi oraz personelowi Oddziału Przedszkolnego w Wojciechowie: Małgorzacie Hajdul, Aleksandrze Barsul, Iwonie Borek, Klaudii Pietryce. Radom Rodziców, Rodzicom, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Pracownikom Lubomierskiego Centrum Kultury, Panu Sołtysowi Mariuszowi Kozłowskiemu, niezawodnym strażakom z OSP Wojciechów i Lubomierz oraz sponsorom: Państwu Orlickim ze sklepu Kropka w Wojciechowie, Panu Michałowi Paterowi, Marcinowi Rygas – Kamieniarstwo z Pasiecznika, Panu Krzysztofowi Gąsiorowi, Pani Kamili Stawskiej, która pomogła pozyskać fundusze z Dolnośląskich Małych Grantów i Panom Burmistrzom Markowi Chrabąszczowi i Adamowi Skrzydłowskiemu, którzy także przekazali fundusze na organizację festynu.

-/Michał Pater LCK Lubomierz/-

1 KOMENTARZ

  1. Naprawdę ogromne brawa dla organizatorów tego wydarzenia! Wszystko było przygotowane bardzo profesjonalnie, wspaniałe pomysły na atrakcyjność festynu!
    Czekamy na więcej;)

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here