Ruszyli z pomocą dla rodaków oczekujących na granicy

8
994
fot.: Piekarnia M&J Horbacz z Gryfowa Śląskiego

To, co dzieje się na granicy polsko- niemieckiej to prawdziwy dramat, dramat tych, którzy nawet ponad 20 godzin czekają na przekroczenie granicy. Taka sytuacja jest od kilku dni.

Kierowcy TIR-ów, którzy mają za sobą długi i męczące trasy i którzy już dawno powinni zatrzymać się na „pauzę”. Rodacy wracający z zagranicy do kraju. Osoby starsze i rodziny z małymi dziećmi. Wszyscy oni bez picia, jedzenia i toalet ugrzęźli w jednym wielkim korku bez możliwości wydostania się z niego.

Jako pierwsi z pomocą oczekującym ruszyli mieszkańcy Jędrzychowic, bo to na tym przejściu czas oczekiwania był najdłuższy. Kiedy wieści o potrzebujących rozeszły się dołączyli do nich także inni. Wśród osób i firm, które ruszyły z pomocą znaleźli się także ludzie z powiatu lwóweckiego.

Piekarnia M&J Horbacz Gryfowa Śląskiego dostarczyła potrzebującym świeże pieczywo.

To wspaniały gest, który z pewnością zasługuje na uznanie.

8 KOMENTARZE

    • A kto ma po każdej kupie podróżującego dokonać dezynfekcji orlenowego kibla? Pracownik stojący na kasie? Nie zna się na dezynfekcji. Od tego jest specjalistyczna firma. Myślimy, nie sączymy jadu. Kupę w krzaki jeśli w domu nie możesz.

    • Hahaha człowieku cały swiat boryka się z problemem, sytuacja zaskoczyła wszystkich i nikt, powtarzam nikt nie był na to przygotowany, a ten obwinia pis. Inny politycy mają jakies rozwiazanie???? Nie natrafiłem na nie w mediach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here