Wszczęto postępowanie w sprawie budowy stacji bazowej sieci PLAY

8
2584
wieża telekomunikacyjna nadajnik

Wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego. To dotyczy inwestycji związanej z budową stacji bazowej telefonii komórkowej sieci PLAY

 

O stacjach bazowych zostało już wiele napisane i powiedziane, szczególnie w ostatnim czasie, w kontekście wdrażania nowej technologii określanej mianem 5G. Stacje bazowe od początku istnienia budziły niepokój, a teraz ten u wielu został spotęgowany doniesieniami o szkodliwości pola elektromagnetycznego sieci 5G. Eksperci zaprzeczają, by pole elektromagnetyczne, jakie powstaje miało wpływ na zdrowie człowieka.

„W oparciu o bieżącą ocenę recenzowanych badań naukowych, przeprowadzoną przez ekspertów FDA, uwzględniającą dostępne dane epidemiologiczne i dane dotyczące zachorowań na raka, można skonkludować, że do chwili obecnej nie ma spójnych ani wiarygodnych dowodów potwierdzających występowanie negatywnych skutków zdrowotnych u ludzi, w związku z ekspozycją na energię elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, pod warunkiem dotrzymania obowiązujących poziomów dopuszczalnych. Nie można również zidentyfikować wystarczających dowodów sankcjonujących związek przyczynowy pomiędzy ekspozycją na PEM, a powstawaniem guzów nowotworowych.” – wskazuje Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy.

Ponadto bez dostępu do zasięgu telefonii komórkowej oraz szybkiego Internetu życie dziś jest niemal niemożliwe. Mimo to, protestów przeciwko budowie stacji bazowych telefonii komórkowej, masztów, anten, … nie brakuje. Takim inwestycjom sprzeciwiają się głównie mieszkańcy nieruchomości, w pobliżu których ta miałaby powstać.

Burmistrz Mirska na wniosek P4 wszczął właśnie postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego. To dotyczy inwestycji pod nazwą: „Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej sieci PLAY o nazwie LBA3027A wraz z infrastrukturą towarzyszącą (wewnętrzna linia zasilająca, kanalizacja dla światłowodu)”. Ta miałaby powstać na działkach nr: 38/1, 33 oraz 3 obręb Giebułtów w gminie Mirsk.

Lokalizacja stacji bazowych telefonii komórkowej w gminie Mirsk

Warto wspomnieć, iż w listopadzie 2021 roku burmistrz Mirska wydał decyzję o ustaleniu warunków lokalizacji inwestycji celu publicznego, która została uchylona przez SKO. W maju br. przedsiębiorca wystąpił o pozwolenie na budowę stacji bazowej w sołectwie Rębiszów.

8 KOMENTARZE

  1. Najdziwniejsze jest to, żę instytuty badawcze powiązane finansowo z inwestorami mają zupełne inne wyniki badań niż instytuty badawcze finansowane z innych źródeł. Niestety w świecie wielkich korpo pieniądz ma wyższą wartość niż prawda i człowieczeństwo. Taki paradoks – nic nie jest szkodliwe, wszystko zdrowe, a do lkarza czas oczekiwania kilka miesięcy. Kto zajmuje te kolejki jeśli nikt nie choruje?

  2. za to sadowody na ludzka głupotę . płaczą nie ma zasięgu słaby internet, a jak już jakas firma chce postawić nadajnik wzmocnić sygnał to ludzie protestują że nadajnik zabiją itp a każdy w ręku po 2 tel. to samo z drogami, dziurawa nie ma jak dojechać do pracy,korki itp. jak drogowcy chcą robić drogę to znowu pikiety protesty NIE CHCEMY DROGI BO ZA GLOSNO BO ZA DUZO BETONU masakra ja takim osobom przeszkadza nowoczesność to może trzan dać namiotu i niech ida żyć do lasu oczywiście bez tel i internetu bo przecież to szkodliwe

  3. Stawiajcie byle z daleka od nieruchomosci. Nie po to ludzie kupią domy z dala od przepychu, betonozy i skupiska syfy, by kolejny motłoch stał pod oknem i zatruwał zdrowie dzieci i innych. Play to najgorsza sieć, zasięg zerowy mimo ich stacji.

  4. Tępy to jest pan i pana wypowiedź. Boże jaki ten pan jest tępy jak panu płacą za to to rozumiem ale jak nie ma pan korzyści to tym bardziej nie rozumiem Prosze bardziej zadbac o swoje plemniki bo jak nie ma pan dzieci to może pan ich nie miec Prosze poczytac o badaniach z odpowiednich źródeł

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here