Nowy blok operacyjny w lwóweckim szpitalu już ukończony

4
1424

Z satysfakcją informujemy o zakończeniu prac modernizacyjnych w lwóweckim szpitalu związanych z utworzeniem bloku operacyjnego. Trzy lata temu wspominaliśmy o planowanej inwestycji, która została ostatecznie sfinansowana przez Powiat Lwówecki dzięki emisji obligacji. Wartość tych emisji wyniosła 6 mln złotych.

 

Dodatkowo Rada Powiatu Lwóweckiego postanowiła zainwestować w zakup nowoczesnego sprzętu, niezbędnego do funkcjonowania bloku, o wartości 700 tysięcy złotych.

Oddajemy dzisiaj do dyspozycji mieszkańców powiatu lwóweckiego 3 nowoczesne sale operacyjne z wyposażeniem i pełnym zapleczem temu towarzyszącym. Modernizacja bloku daje Powiatowemu Centrum Zdrowia przede wszystkim możliwość zaproszenie specjalistów, którzy w sposób bezpieczny i z zastosowaniem wszystkich procedur mogli wykonywać skomplikowane operacje.

Drugą istotną inwestycją PCZ jest zakup tomografu komputerowego. Do tej pory wożono pacjentów do Bolesławca, czy do innych szpitali żeby ich zdiagnozować, od dziś to elementarne narzędzie diagnostyczne jest w końcu w naszym szpitalu.

Jest to ewidentne podniesienie jakości usług Powiatowego Centrum Zdrowia i jedna z największych inwestycji ostatnich dekad Powiatu Lwóweckiego.

 

-/ Powiat Lwówecki /-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here