P4 chce postawić nową stację bazową telefonii komórkowej

12
2801
wieża telekomunikacyjna nadajnik

W listopadzie 2021 roku burmistrz Mirska wydał decyzję o ustaleniu warunków lokalizacji inwestycji celu publicznego, która została uchylona przez SKO. Kilka dni temu przedsiębiorca wystąpił o pozwolenie na budowę.

 

Za i Przeciw telefonii komórkowej

Budowa stacji bazowych telefonii komórkowej w naszym kraju to nadal temat kontrowersyjny, szczególnie po tym jak weszło G5. Wiele osób obawia się promieniowania wobec czego sprzeciwia się takim inwestycjom w pobliżu swoich domów. Inni wskazują, iż w dzisiejszych czasach bez dobrego dostępu do sieci trudno jest już funkcjonować, bo przecież coraz więcej spraw załatwiamy dzięki telefonii komórkowej i dostępowi do Internetu – od zakupów, przez płatności, zdalną naukę po zdalną pracę, no i oczywiście wirtualną rozrywkę. Z tych dobrodziejstw trudno jednak korzystać mając słaby zasięg, lub całkowity jego brak, co w naszym regionie jest bardzo częste. W wielu sołectwach mieszkańcy żeby zadzwonić muszą „łapać” zasięg biegając z telefonem po mieszkaniu, albo obowiązkowo wychodzić na zewnątrz budynku.

Jaki wpływ na zdrowie każdego z nas ma sieć telefonii komórkowej? To możesz sprawdzić tutaj.

Stacje bazowe telefonii komórkowej

Operatorzy sieci komórkowych co rusz uruchamiają nowe stacje bazowe telefonii komórkowej. Tych na terenie Polski mamy już ponad 46,5 tysiąca. Tylko na terenie Dolnego Śląska takich stacji jest już blisko 4 tysiące. Te dane jednak bardzo szybko się zmieniają.

Stacje bazowe telefonii komórkowej w powiecie lwóweckim

Zgodnie z danymi przekazanymi przez System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie ElektroMagnetyczne tylko w gminie Lwówek Śląski mamy już 16 stacji bazowych, w tym 10 zlokalizowanych jest w samym mieście a w gminie Gryfów Śląski mamy 13 stacji bazowych, w tym 4 zlokalizowane są w samym mieście. W gminie Mirsk stacji bazowych jest niewiele, bo zaledwie 5 i wszystkie zlokalizowane są w mieście.

 • Mirsk, Adama Mickiewicza 38, Dz. nr 110 – operator T-Mobile Polska S.A. (stacja bazowa 69617N!)
 • Mirsk, Adama Mickiewicza 38, Dz. nr 110 – operator Orange Polska S.A. / T-Mobile Polska S.A. Właściciel stacji Orange Polska S.A. (stacja bazowa 69617N!)
 • Mirsk, Adama Mickiewicza Dz. nr 110 – operator Orange Polska S.A. (stacja bazowa 69331N!)
 • Mirsk, Adama Mickiewicza Dz. nr 110 – operator T-Mobile Polska S.A. / Orange Polska S.A. Właściciel stacji T-Mobile Polska S.A (stacja bazowa 69331N!)
 • Mirsk, Adama Mickiewicza Dz. nr 110 – operator Polkomtel Sp. z o.o. (stacja bazowa BT34616)

Nowa stacja bazowa telefonii komórkowej w gminie Mirsk

Kolejna stacja bazowa telefonii komórkowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną ma się wkrótce pojawić w gminie Mirsk. Operator sieci P4 chce gonić konkurencję i poprawić zasięgi w regionie. W tym celu wystąpił o wydanie pozwolenia na budowę stacji telefonii komórkowej na północnych zboczach sołectwa Rębiszów.

Tu warto wspomnieć, iż w listopadzie 2021 roku burmistrz Mirska wydał decyzję o ustaleniu warunków lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej PLAY – LBA3103 składającej się ze stalowego masztu telekomunikacyjnego o wysokości maksymalnie 63m, wraz z szafami sterującymi, zespołem anten nadawczo – odbiorczych sektorowych i radioliniowych, urządzeniami nadawczymi oraz przyłączem energetycznym, na działce. Ta została jednak w styczniu 2022 roku uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

12 KOMENTARZE

 1. Każdy wie ile trzeba czekać na wizytę u lakarza specjalisty. Wiemy również ile osób umiera na raka i inne dziwne choroby. Tylko nikt nie wie dlaczego. Przecież wszystko jest takie bezpieczne. Chlor w wodzie z wodociągów nie truje, konserwanty w pożywieniu zabijają bakterie, ale nie nas, a promieniowanie elektromagnetyczne nie wpływa na układ nerwowy. Ludzkość sama się wykończy. Nie potrzebujemy wroga.

 2. Tak macie rację zgadzam się z wami !!!! I pamiętajcie ZIEMIA JEST PŁASKA wszędzie spiski , chcą nas zabić … Ludzie ratujcie się , uciekajcie do jaskiń !!!

   • ładny masz NICK , niestety nic więcej . Jeżeli chcesz coś udowodnić to z miłą checią się czegoś nowego dowiem . a nie puste słowa , zapewne celowo przez Ciebie dobrane obok siebie , nowotwór i promienowanie elektormagnetyczne … ale może rozwiniesz swoją myśl bo baaaardzo ogólnie piszesz . Czy nie ma nowotworów ?? oczywiście ze są i nie neguje tego , czy promieniowanie ma na to wpływ oczywiście ze ma ale pytanie do Ciebie czy każde promieniowanie? …. jeżeli masz odrobine wiedzy to znasz odpowiedź , wiec proszę nie wprowadzaj ludzi w bład . 😉 życzę miłego dnia , taka piękna pogoda , piękne słoneczko 😉 ups zapomniałem że światło widzialne tez jest rodzajem fali elektromagnetycznej …. JESTEŚMY ZGUBIENI ….. 😉 miłego dnia

 3. Sprawdzam – jesteś przy……any jak paczka gwoździ . Tak marudzisz A śpisz z telefonem przy łóżku . Niech stawiają nawet i 10 masztów. Może zasięg będzie w końcu i kury będą znosić kwadratowe jajka .

 4. A ja dałem dziś przeczytać moim trójnogim kurom, które znoszą trójkątne jajka ten artykuł i powiedziały ,że od jutra strajkują i zaczną znosić jajowate, smaczne jajka. Szkoda ,że ich nie złapie, bo na trzech nogach biegają ponad 80 km/ h.

 5. Szwajcaria zakazała 5g bo miała własne badania i wie jak to działa. Co możne wiedzieć hołota z polskiego zadupia skoro nawet nie wiedzą kto nimi rządzi i co im szykuje. Ludzie trzeba czytać książki i znać języki a nie mieć wielkie telewizory. 90% ludzi nie jest w stanie zrozumieć planu rozkładu jazdy autobusów a próbuje silić się na wywody. Dlatego mamy tak jak mamy w tym kraju z tektury, patyków i ……

 6. Ja nie mam i nie znam badań naukowych . Wiem natomiast jedno. Po rozmowie przez komórkę dłuższej niż minute głową robi się gorąca po stronie tej z której trzymałem telefon . Po chwili jest cała gorąca i zaczynają się mdłości po
  czym następuje ból głowy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here