Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska!

12
710
grafika KOD

We wtorek 10.08.21 o godzinie 18:00 w miastach i miasteczkach całej Polski oraz pod Sejmem RP, Obywatele i Obywatelki staną wspólnie w obronie swych praw – w obronie Wolnych Mediów i Wolności Słowa. Organizatorem protestów jest Komitet Obrony Demokracji.

 

„My, obywatele o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, w trosce o przyszłość naszej Ojczyzny – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce.

Staniemy wtedy wszyscy razem – ramię w ramię – Ty też! Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska!” – czytamy na stronie KOD-u.

Na stworzonej do tego wydarzenia specjalnej mapie znalazło się kilkadziesiąt miast i miasteczek, w których odbędą się demonstracje.

Pokażmy, że zależy nam na wolnych mediach i nie pozwolimy na ich zniszczenie przez PiS! Wolne media, które ujawniają afery i przekręty rządu to podstawa demokracji!” – piszą w wydarzeniu na portalu społecznościowym organizatorzy demonstracji w Bolesławcu.

Oprócz miasta ceramiki na mapie protestów znalazła się także Jelenia Góra, Zgorzelec, czy Legnica. Wszędzie tam zapowiadane są demonstracje w obronie wolnych i niezależnych mediów.

Demonstracje zaplanowane zostały na wtorek, 10 sierpnia, na godzinę 18:00. Jest to na dzień przed zapowiadaną w Sejmie debatą o „lex TVN”.

Czy jesteś za wolnością mediów w Polsce?

12 KOMENTARZE

  1. Wolne maedia TAK,ale nie wolne media SZKALUJACE NASZA OJCZYZNE!!!! kod dla mnie utozsamia sie z nie placacym alimentow na wlasne dzieci nijakim kijowskim i jeszcze paru lewakow.

  2. Media nigdy nie będą wolne bo zawsze jest właściciel który ma swój interes jak nie polityczny to finansowy. Amerykanie mają tu swój interes polityczny jak i finansowy. Wszyscy wiedzą że program telewizyjny TVP jest na usługach każdej władzy. Jak by nie daj Bożę wrócił ten polityk z Brukseli do władzy to on też przejmie telewizję i spółki Skarbu Państwa. Teraz ja nie widzę równowagi w telewizji bo TVN jest na usługach amerykańskich z potężną kasą i tu są potężne dysproporcje. A wiadomo kto ma pieniądze największe pieniądze w bankach amerykańskich .

  3. Emilka doskonale rozumie. Już tacy byli, jeden od”Ein volk, ein reich” i drugi” władzy raz zdobytej nie oddamy”. To właśnie takim Emilkom i Lubomierzom się marzy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here