Wojciech Pawluk I Zastępcą Komendanta Policji w Lwówku Śląskim

5
2102
komisarz Wojciech Pawluk KPP w Lwówku Śląskim

W Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim nastąpiły zmiany kadrowe. Te najważniejsze dotyczą Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji.

 

 

Po tym, jak w dniu 24 lutego 2023 roku, po 25 latach służby, na emeryturę odszedł nadkom. Marek Zabiegała, który pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim, stanowisko to było nieobsadzone. Jak w ubiegłym tygodniu dowiedziała się redakcja Lwówecki.info, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu podjął decyzję o obsadzeniu tego stanowiska i spośród kilku kandydatów wybrał tego najlepszego.

Rozkazem nadinspektora Dariusza Wesołowskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu z dniem 20 marca 2023 roku obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim pełnić będzie dotychczasowy Naczelnik Wydziału Kryminalnego kom. Wojciech Pawluk. Informację tę potwierdza redakcji Lwówecki.info st. sierż. Olga Łukaszewicz Oficer Prasowy KPP Lwówek Śląski.

 

 

Wojciech Pawluk przygodę z Policją rozpoczął w 2008 roku w Komendzie Powiatowej w Lwówku Śląskim. Pierwsze cztery lata pełnił służbę w Wydziale Prewencji. W 2012 roku rozpoczął swoją karierę w Wydziale Kryminalnym. W 2018 roku został Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego a w 2020 roku Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KPP w Lwówku Śląskim.

Na stopień oficerski Wojciech Pawluk został mianowany w roku 2018 podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

kom Wojciech Pawluk Policja Lwówek Śląski

W październiku 2021 roku Wojciech Pawluk odebrał z rąk nadinsp. Dariusza Wesołowskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu odznaczenie „Zasłużony Policjant”.

Od dziś kom. Pawluk pełnić będzie obowiązki Zastępcy Komendanta w lwóweckiej komendzie.

Warto także wspomnieć o zmianach w kierownictwie na Komisariacie Policji w Gryfowie Śląskim. Tu po odejściu na emeryturę Pawła Jaworskiego obowiązki Zastępcy Komendanta pełni mł. asp. Piotr Panasewicz.

Obu funkcjonariuszom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here