Śladami dzikich wysypisk: Skały Kawalerskie

1
889

Najbardziej szokują ślady po przepalonym oleju, które znaleźć można tak na ziemi, jak i na samych skałach!

 

Chyba każdy mieszkaniec regionu a już z pewnością każdy mieszkaniec Lwówka Śląskiego zna Szwajcarię Lwówecką, nieco mnie znaną i rozpoznawalną formacją skalną są Skały Panieńskie. Trzecią, najniższą i najmniej znaną piaskowcową formacją skalną w Lwówku Śląskim są Skały Kawalerskie. Znajdują się one w południowo-zachodniej części miasta i skupiają się w obrębie ulic: Matejki, 10-tej Dywizji i Gryfowskiej z ulicą Jastrzębią. (51°06′27,07″N 15°34′20,35″E)

Być może fakt, iż są one mniej znane, mniej uczęszczane przez turystów spowodował, że stały się miejsce składowania śmieci. Znaleźć przy nich można opakowania plastikowe, części samochodowe, rury, puszki i to, co najbardziej nas zirytowało, – czyli pojemniki po starym, przepalonym oleju silnikowym, który został również rozlany na same skały. Jego ślady pozostaną tam zapewne na lata.

 

-/ informacja i zdjęcia dzięki uprzejmości czytelników /-

GALERIA

1 KOMENTARZ

  1. A może warto się porozglądać , czy w pobliżu nie ma jakiś warsztatów, sklepów, lub innych usług ktoś nie wykonuje. Robić kontrolę . I może by tak zorganizować sprzątanie , oznaczyć skałki skoro mało znane.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here