Włamał się do mieszkania i grożąc nożem okradł starszą kobietę (WIDEO)

6
2322

Wszedł przez okno do mieszkania, dużym nożem sterroryzował jego właścicielkę i ją okradł. Teraz mieszkańcowi gminy Lwówek Śląski grozi do 15 lat więzienia.

 

Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego przez policję 26- latka. Mężczyźnie grozi teraz kara od 3 lat do nawet 15 lat pozbawienia wolności.

W dniu 11 maja br. w godzinach wieczornych do jednego z domów we wsi Bielanka koło Lwówka Śląskiego wszedł przez otwarte okno młody mężczyzna. Grożąc właścicielce mieszkania nożem doprowadził ją do stanu bezbronności po czym ją okradł, zabierając z jej mieszkania telefon komórkowy. 65- latka nie stawiała oporu i nic jej się nie stało.

Po tym jak napastnik uciekł kobieta powiadomiła policję.

„Na miejsce zostali skierowani policjanci. Tam zastali pokrzywdzoną, która opowiedziała o całym zajściu. Z jej relacji wynikało, że zamaskowany sprawca wdarł się przez okno do jej domu, a następnie trzymając w ręku nóż nakazał wydanie telefonu komórkowego. Po osiągnięciu zamierzonego celu zbiegł z miejsca zdarzenia.” – tłumaczy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji i dodaje”

„Zgodnie z podejrzeniami funkcjonariusze Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego lwóweckiej komendy udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, który mógł dokonać tego czynu. Ich podejrzenia się sprawdziły. 26- latek przyznał się do popełnionego czynu i wydał policjantom skradziony telefon. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.”

Młody mężczyzna został już przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut rozboju. Prokurator Tomasz Czułowski z prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze przyznaje, iż mężczyzna nie był wcześniej oskarżany, jest to najprawdopodobniej jego pierwsze przestępstwo. Niemniej kara za nie grozi mu surowa.

„Rozbój z użyciem noża zagrożony jest karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności” – tłumaczy nam Prokurator, który dodaje także, iż na wniosek lwóweckiej prokuratury tutejszy sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here