Przedsiębiorcy zapłacą więcej

8
1820

Zmianie ulegną stawki podatku od nieruchomości. Więcej zapłacić będą musieli głównie przedsiębiorcy. Zmiany wejdą w życie od nowego roku.

 

 

We wrześniu radni Rady Miasta Świeradów- Zdrój przyjęli przedstawiony przez burmistrza Rolanda Marciniaka projekt uchwały w sprawie stawek oraz zwolnień w podatku od nieruchomości. Zgodnie z przyjętą uchwałą stawki podatku od nieruchomości obowiązujące na terenie Gminy Miejskiej Świeradów– Zdrój zmienią się od dnia 1 stycznia 2024 roku.

Zmianie ulegną następujące stawki:

1) od gruntów:

związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków

  • jest: 1,14 zł od 1 m.kw. powierzchni
  • będzie: 1,34 zł od 1 m.kw. powierzchni

2) od budynków lub ich części:

związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej

  • jest: 28,78 zł od 1 m.kw. powierzchni użytkowej,
  • będzie: 30,50 zł od 1 m.kw. powierzchni użytkowej

związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń

  • jest: 5,87 zł od 1 m.kw. powierzchni użytkowej
  • będzie: 6,76 zł od 1 m.kw. powierzchni użytkowej

Kolejna podwyżka za pasem

Warto dodać, iż burmistrz Roland Marciniak nieusatysfakcjonowany wrześniowymi zmianami stawek, na październikową sesję przygotował kolejną uchwałę zmieniającą stawki podatków. W tej znaczącej zmianie ulega jedna stawka:

  • od budynków lub ich części: związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 33,10 zł od 1 m.kw. powierzchni użytkowej.

8 KOMENTARZE

  1. Pato-burmistrzu! Przestań ciągle sięgać do kieszeni świeradowian ! Weź od Czecha z SkayWalk, który nawet 20 tyś. rocznie nie płaci czynszu za dzierżawę gminnego gruntu , ma którym posadowil swój biznes. Rolek, ogarnij się, pieniądze leżą na ulicy w Świeradowie, a nie w portfelach swieradowian. Budowa basenów TAk, czesanie naszych portfeli NIE!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here